EBTEKAR NEWSPAPER
دوشنبه, 22 مهر 1398   Monday 14 October 2019

سرمقاله

ردّ پای اندیشه سیاسی در اداره امور عمومی و توسعه جامعه ایران

جهانبخش محبی نیا

قسمت جدیدی به اپ اینستاگرام اضافه شده که به کاربران اجازه می‌دهد تا با اعتبارسنجی ایمیل‌هایی که ادعا می‌کنند از جانب اینستاگرام ارسال شده‌اند، از جعلی یا واقعی بودن آنها باخبر شوند.
از این پس کاربران می‌توانند صحت ایمیل‌هایی که در آنها ادعا شده از جانب اینستاگرام ارسال شده‌اند را با رفتن به قسمت Emails from Instagram در بخش Security بفهمند. در این قسمت تمام ایمیل‌هایی که اینستاگرام در 14 روز گذشته به کاربر فرستاده نمایش داده می‌شوند. در بخش Security می‌توان به قسمت Emails from Instagram دسترسی پیدا کرد. در بخش فوق ایمیل‌هایی که از طرف اینستاگرام فرستاده شده‌اند در دو دسته‌بندی Security و Other قرار می‌گیرند. اگر ایمیلی در این بخش وجود داشته باشد، از طرف اینستاگرام ارسال شده و می‌توان لینک‌هایش را دنبال کرد.
اگر ایمیل دریافتی در قسمت گفته شده قرار نگرفته باشد، به احتمال زیاد جعلی بوده و برای فریب دادن کاربر برای وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ارسال شده است. در این حالت باید سریعاً ایمیل مشکوک را پاک کرد. در صورت لو رفتن نام کاربری و پسورد باید با رفتن به این صفحه اکانت را بازیابی کرد. ایمیل‌هایی که از طرف اینستاگرام ارسال می‌شوند در دو دسته‌بندی Security و Other قرار می‌گیرند.
با پیچیده‌تر شدن حملات فیشینگ، اضافه شدن قابلیت مذکور به اپلیکیشن اینستاگرام می‌تواند تعداد این قبیل حملات را کاهش دهد. در برخی از حملات فیشینگ هکرها می‌توانند با وجود تایید هویت دو مرحله در اکانت، از طریق ارسال یک سایت جعلی، کد شش رقمی کاربر را دریافت کرده و با وارد کردن آن در سایت اصلی از طرف صاحب اکانت، حساب او را هک کنند. با وجود بالا رفتن امنیت اکانت با فعال کردن تایید هویت دو مرحله‌ای، این قابلیت نیز به آسانی هک می‌شود. با این حال بهتر است جانب احتیاط را رعایت کرده و این قابلیت امنیتی را برای اکانت خود فعال کنید.
منبع: دیجیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام