EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 03 اسفند 1398   Saturday 22 February 2020

سرمقاله

این نیز بگذشت

محمدعلی وکیلی

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به انهدام کمپین‌هایی مروج بی‌حجابی ازجمله چهارشنبه‌های سفید، نه به حجاب اجباری و ... گفت: در برخورد با افرادی که بخواهند عفاف را از جامعه بزدایند و بی‏عفتی را ترویج دهند پلیس کوتاه نخواهد آمد.
سردارحسین رحیمی در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر که پیش از ظهر دیروز در مقر در پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ برگزار شد، گفـت: نیروی انتظامی در حوزه امر به معروف در تلاش است تا از اقدامات دشمنان و عناصر ضد انقلاب برای زدودن عفاف و حجاب جلوگیری کرده و با آنان مقابله کند. در این فضا باندها و شبکه‌های سازمان‏یافته در فضای مجازی و حقیقی برای زدودن جایگاه عفاف و حجاب فعال شده‌اند  فعالیت‏شان نیز در سال‌های اخیر رو به‌ افزایش است. کمپین‌هایی نظیر «نه به حجاب اجباری»، «چهارشنبه‌های سفید» و ... که به لطف خدا تمام آنها منهدم شد. رحیمی اضافه کرد:‌ به دلیل همین برخوردها هم است که صدای دشمنان درآمده، این نشان می‌دهد که اقدامات دستگاه‌های مختلف و به خصوص پلیس موثر بوده است.
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه اصلا اینطور فکر نمی کنیم که بی‌حجابی همه جا را گرفته است، گفت:  ما پیرو حسینی هستیم که تا دقایق پایانی زندگی‌ مبارکش و  درحالی که صدها سنگ و نیزه به سمتش روانه بود، به قاتل خود تذکر داد و از امر به معروف و نهی از منکر دست نکشید. ما پیرو امام خمینی هستیم که در روزهای اوج قدرت شاه ملعون نیز  با دستانی خالی مقابل شاه  و هم‌پیمانانش ایستاد و بزرگ‌ترین انقلاب تاریخ را با امر به معروف و نهی از منکر به پیروزی رساند. وی با بیان اینکه در برخورد با افرادی که بخواهند عفاف را از جامعه بزدایند و بی‌عفتی را ترویج دهند پلیس کوتاه  نخواهد آمد، گفت:‌ تهران بزرگ به ۱۲ بلوک برای گشت‌زنی گشت‌های امنیت اخلاقی تقسیم شده و این گشت‌ها با رویکرد ایجابی فعال هستند. در عین حال به همکاران ما توهین می‌شود و حتی کتک می‌خورند اما ماموران ما مقتدرانه به وظایف‏شان عمل می‌کنند.
رحیمی به اجرای طرح «ناظر یک» که به برخورد با بدحجابی و کشف حجاب داخل خودروها مربوط است، اشاره کرد و گفت: از زمان اجرای این طرح هیچ برخورد تندی با خانم‌هایی که کشف حجاب داخل خودرو کرده بودند، نشده است و در عین حال میزان رعایت حجاب از زمان روزهای نخست طرح تا کنون حدود ۹۰ درصد افزایش یافته است. به گفته رئیس پلیس تهران، ماموران پلیس با قاطعیت با افرادی که بخواهند در اماکن عمومی فرهنگ بی‌حیایی را گسترش دهند، برخورد خواهد کرد. وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱ پاساژ بزرگ تهران تحت پوشش قرار دارد، گفت: این طرح در قالب طرح «ناظر ۲» در حال اجرا است. رئیس پلیس پایتخت با اشاره به در فضای سایبری نیز  گفت:‌در فضای مجازی با کنترل و رصد اطلاعات، ضربات جدی به باندهای فعال در این زمینه وارد کرده‌ایم. باندهایی که در سطح کشور فساد اخلاقی ایجاد کرده بودند و البته این برخوردها تعطیل نخواهد شد و ادامه دارد، چرا که  امر به معروف و نهی از منکر واجب است و باید فرهنگ آن ادامه پیدا کند. رحیمی در مورد برخورد ماموران پلیس راهور با بدحجابی و کشف حجاب نیز گفت: تمام همکاران در پلیس راهنمایی و رانندگی موظفند با بی‌حجابی برخورد کنند، همچنین به شدت با رانندگان شرب خمر کرده نیز برخورد می‌کنیم. وی در پایان با تقدیر از همراهی و مشارکت خوب دستگاه قضایی با پلیس گفت: ما میراث‌دار خون ۲۳۰ هزار شهید هستیم و در راه حفظ انقلاب کوتاه نخواهیم آمد. اجازه نمی‌دهیم که  کوچک‏ترین خدشه‌ای به نظام، انقلاب و اصول و ارزش‌های ما وارد شود و حتی اگر صبح تا شب به ما چوب و سنگ بزنند و فحش بدهند به تاسی از امامان‏مان تا آخرین نفس به مسیر خود ادامه خواهیم داد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام