EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 03 اسفند 1398   Saturday 22 February 2020

سرمقاله

این نیز بگذشت

محمدعلی وکیلی

یک عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با توجه به شرایط فعلی و دادگاه‌هایی که اخیراً برگزار شده است، اعلام لیست اموال مسئولان می‌تواند بازدارنده و مفید باشد تا کمتر شاهد چنین اتفاقاتی در آینده باشیم.
به گزارش ایسنا، محمد هاشمی در پاسخ به این پرسش که موضوع اعلام اموال مسئولان به سامانه‌ای که برای این هدف راه‌اندازی شده است، چقدر به شفافیت اقتصادی کمک می‌کند، اظهار کرد: طبق قانون اساسی یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که مسئولان لیست اموال خود را هنگام آغاز مسئولیت و پایان کار اعلام کنند که در اختیار قوه قضائیه قرار گیرد و نظارت بر چگونگی تغییر لیست اموال انجام شود.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا لیست اموال مسئولان به اطلاع مردم نرسیده است، اظهار کرد: انجام نفس این عمل که لیست اموال به یک مرجع اعلام شود با توجه به اتفاقاتی که اخیرا اتفاق افتاده است می‌تواند بازدارنده و مفید باشد. مسئولان هم باید بدانند که بر آنها نظارتی در این زمینه صورت می‌گیرد تا بیشتر مراقب اعمال خود باشند هرچند که تا آنجا که ما با مسئولان دولتی آشنایی داریم حقیقتاً انسان‌های پاکدستی هستند اما ممکن است عده‌ای قصد سوءاستفاده داشته باشند که این موضوع با اعلام اموال و نظارت بر آن برطرف خواهد شد.
این عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: درمورد اینکه چرا لیست دارایی‌های مسئولان به اطلاع مردم نرسیده است، این موضوع مربوط به قانون می‌شود و نمی‌توان که درباره آن اظهارنظر شخصی کرد. خاطرم هست که این مسئله در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار گرفته بود و درباره اینکه به اطلاع مردم برسد نیز بحث و تبادل‌نظرهای فراوانی انجام شد اما درنهایت تصمیم بر این شد که کار به صورت فعلی انجام شود. حال اینکه درست یا نه بحث دیگری است که باید در زمان خود به آن پرداخت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام