EBTEKAR NEWSPAPER
شنبه, 03 اسفند 1398   Saturday 22 February 2020

سرمقاله

این نیز بگذشت

محمدعلی وکیلی

شناسایی بیش از ۷۰۰ نوع مخدر در دنیا
معاون اطلاعات و عملیات پلیس مواد‏مخدر اعلام کرد: بر اساس اعلام سازمان ملل در حال حاضر بیش از ۷۰۰ نوع ماده مخدر در سراسر دنیا شناسایی شده است.
سرهنگ مجید کریمی با بیان اینکه در سال جاری، هوشمند‏سازی پلیس در دستور کار قرار گرفت، گفت: آزمایشگاه آنالیز و تجزیه و تحلیل مواد‏مخدر توسط پلیس مبارزه با مواد‏مخدر راه‌اندازی شده و یک شبکه آزمایشی در این راستا در سراسر کشور ایجاد شده است. هدف این شبکه آزمایشگاهی شناسایی انواع مواد‏مخدری است که به روز تولید و از کشورهای دیگر وارد ایران می‌شود و در واقع هر‏روز شاهد نوع جدیدی از مواد‏مخدر بسیار خطرناک هستیم. وی اشاره کرد: بر اساس اعلام سازمان ملل در حال حاضر بیش از ۷۰۰ نوع ماده مخدر در سراسر دنیا شناسایی شده است و برای همین پلیس در ایران به سمت کار علمی حرکت کرده است تا با شناسایی این مواد‏مخدر، راه‏های مقابله با آن را در اختیار همکاران‏مان در سراسر کشور قرار دهیم.
معاون اطلاعات و عملیات پلیس مواد‏مخدر به استفاده از فضای مجازی برای قاچاق مواد‏مخدر و ترویج استفاده از آن اشاره و بیان کرد: در چند سال گذشته این موضوع مورد توجه قاچاقچیان قرار گرفته است و به همین جهت بخش ویژه‌ای برای مبارزه با فروش مواد‏مخدر تشکیل داده‌ایم و در این راستا شبکه‌های اجتماعی و به طور کل فضای مجازی را رصد می‌کنیم تا از  مصرف و تبادل مواد‏مخدر در این فضا جلوگیری کنیم.
وی به فعالیت‌های علمی پلیس مبارزه با مواد اشاره و اظهار کرد: پلیس در این حوزه با مراکز علمی و آموزشی مانند دانشگاه‌ها و مراکز دانش‌بنیان تفاهم‌نامه‌هایی را امضا کرده است و در قالب طرح‌های صنعتی و غیرصنعتی با آنها کار می‌کند. در همین راستا، از همه کسانی که در این حوزه می‌توانند به پلیس کمک کنند می‌خواهیم با نیروی انتظامی تماس بگیرند و در صورتی که ایده جدید و دستگاهی برای مبارزه با مواد‏مخدر دارند، به پلیس مبارزه با مواد ناجا مراجعه کنند.
سرهنگ کریمی که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: پلیس در سراسر کشور بیش از ۴۴۰ هزار کیلوگرم انواع مواد‏مخدر را کشف کرده است و موفق شدند از ورود آن به بازار جلوگیری کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام