سرمقاله

سوالات بی‫جواب در هیاهوی سوال از رئیس جمهوری

ژوبین صفاری

اصفهان –بهمن راعی : معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان،بیشترین نرخ سفر در اصفهان را با خودروی شخصی عنوان کرد و با بیان اینکه 50 درصد مردم از خودروی شخصی استفاده می کنند، گفت:4درصد مردم از دوچرخه، 15 درصد از اتوبوس بی‌آرتی، 5 درصد از اتوبوس معمولی، 12.5 درصد از تاکسی و 14 درصد از موتورسیکلت برای مسافرت های درون شهری خود استفاده می کنند.
علیرضا صادقیان در نشست خبری با اصحاب رسانه، با بیان اینکه معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان یکی از معاونت‌های جوان شهرداری است که طی سال های 87 و 88 تاسیس شد، اظهار کرد: این معاونت وظیفه تدوین فرآیندها در شهرداری را برای دستیابی به اهداف مدیریت شهری بر عهده دارد.
وی ادامه داد: اداره کل سرمایه انسانی، اداره کل بودجه، اداره کل تحول، مدیریت پژوهش، مدیریت هماهنگی امور مناطق و سازمان ها و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان بخش های مختلف این معاونت را شامل می شود.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه رویکردها در معاونت برنامه ریزی پرداختن به امور علمی به جای اجرایی است، افزود: مطالعات و اقدامات علمی در این معاونت نشان دهنده افزایش سن جمعیت در شهر اصفهان است از همین رو باید برنامه ها نیز با تغییرات رویکردی مواجه باشد.
وی با اشاره به اینکه جمعیت دو میلیون نفری شهر اصفهان به سوی پیر شدن رفته است، گفت: میزان زاد و ولد در اصفهان کاهش داشته و از طرفی میزان امید به زندگی بیشتر می شود در نتیجه رشد جمعیت کم شده و پیش بینی می‌شود تا سال 1430 رشد جمعیت در شهر اصفهان به کمتر از یک درصد برسد.
صادقیان،سن امید به زندگی در شهر اصفهان را 76 سال دانست و گفت: بیشترین جمعیت شهری اصفهان در منطقه هشت با 241 هزار ساکن و کمترین آن ها در منطقه 11 با 58 هزار و 700 نفر متمرکز شده است.
وی متوسط اعضای یک خانوار در شهر اصفهان را 3.2 نفر عنوان کرد و افزود: 620 هزار خانوار در شهر اصفهان سکونت دارند. درصد باسوادی جمعیت شهر به 93 درصد رسیده است. همچنین میانگین سنی شهروندان اصفهانی 33 سال است.
وی به بودجه چهار هزار و 100 میلیارد تومانی شهرداری اصفهان در سال 98 اشاره کرد و گفت: 30 درصد از این بودجه جاری و 70 درصد عمرانی است که تا کنون بیش از 54 درصد از آن محقق شده است و اگر با همین روند در نیمه دوم سال هم پیش برویم، همه بودجه امسال به مرحله تحقق درآمد خواهد رسید.
صادقیان به مقاصد هفت گانه شهرداری در تدوین و تحقق بودجه اشاره کرد و ادامه داد: کاهش آلاینده های محیطی با تمرکز بر کاهش آلودگی هوا، بهینه سازی عبور و مرور شهری، بهره برداری بهینه از سرمایه ها، تاب آوری شهری و تاکید بر افزودن ایمنی در شهر، بازآفرینی بافت ناکارآمد شهر، سرزنده کردن فضای شهری و تحقق پذیری طرح های توسعه شهری هفت گانه های برنامه راهبردی شهرداری است.
وی ادامه داد: امسال تمام پروژه های نیمه تمام را در برنامه سه ساله مدنظر داریم که مهمترین آنها مرکز همایش های بین المللی و نمایشگاه بین‌المللی شهر اصفهان است. ما برای اتمام 188 پروژه عمرانی مهم و شاخص نیمه تمام در مناطق، تمرکز داریم و عمده طرح های ناتمامی که تداوم پیدا نکرد، پروژه های در فاز تملک و آزادسازی است که اولویت شهر نیست.
صادقیان، بودجه اختصاص یافته به این پروژه ها را شش هزار میلیارد ریال در سال گذشته عنوان کرد و گفت: 60 درصد از بودجه عمرانی شهر اصفهان صرف اتمام پروژه های نیمه تمام می شود.
وی در مورد تعیین تکلیف ادامه خط یک متروی اصفهان افزود: ادامه خط یک متروی اصفهان متوقف نشده است و تداوم آن در برنامه های شهرداری قرار دارد اما با توجه به تعدد سفرها در شهر اصفهان و مسیر آن ها، اولویت مدیریت شهری احداث خط دوم مترو به جای تداوم خط اول است.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان در مورد حرکت شهرداری اصفهان به سمت تحقق درآمدهای پایدار نیز اظهار کرد: برخی مناطق شهر اصفهان در آینده از محل صدور پروانه ساختمانی نمی توانند درآمدهای خود را تامین کنند زیرا زمینی باقی نخواهد ماند تا ساخت و سازی هم صورت گیرد .


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام