سرمقاله

فقر مردم در گرداب تناقض

ژوبین صفاری

در آستانه روز عصای سفید، سامانه خدمات بانکی نابینایان که با هدف تسهیل دسترسی خدمات برای نابینایان گرامی طراحی شده است، در شعبه میدان هفت‏‌تیر بانک اقتصاد نوین رونمایی شد.
به گزارش روابط‏عمومی بانک اقتصاد نوین؛ در آیین رونمایی این سامانه که با حضور محمد ربیع‌زاده معاون کسب‏وکار بانک، نمایندگانی از انجمن نابینایان و جمعی از مشتریان نابینا در شعبه میدان هفت‌تیر برگزار شد، ربیع‏زاده ضمن تبریک روز جهانی عصای سفید به نابینایان، جمعیت 180 هزار نفری روشندلان کشور را پاره‏ای از تن مردم ایران دانست. او با اشاره به رویکرد بانک اقتصاد نوین در ایفای مسئولیت‏های اجتماعی، گفت: بانک اقتصادنوین ارائه خدمات بانکی باکیفیت به آحاد جامعه را رسالت خود می‏داند.
معاون کسب‌وکار بانک اقتصادنوین ضمن ابراز خرسندی از راه‌اندازی این سامانه در آستانه روز جهانی عصای سفید، افزود: امیدواریم با توسعه این خدمت در سایر شعب، زمینه برای دسترسی هم‌وطنان روشندل به خدمات بانکی بیش‏‏از‏پیش فراهم شود.
در ادامه علی‏اکبر جمالی مدیرعامل انجمن نابینایان، ضمن قدردانی از بانک اقتصاد نوین، ابراز امیدواری کرد این سامانه در تمام بانک‏های کشور راه‏اندازی شود.
در پایان این مراسم، سامانه یادشده توسط مهمانان نابینا افتتاح شد و برخی از خدمات آن به‌صورت نمادین مورد استفاده قرار گرفت.
گفتنی است سامانه ویژه نابینایان، شامل دو بخش سخت‏افزاری و نرم‏افزاری است و مانیتور بریل دارد که در فرایند تبدیل، دو خروجی صوتی و بریل به کاربران خود ارائه می‏دهد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام