سرمقاله

رفتار خوارج‫گونه برخی مدعیان!

محمدعلی وکیلی

دیدارهای هفته هفتم لیگ امروز با برگزاری ۳ دیدار آغاز می‌شود.
به گزارش وب سایت نود، با پایان اردوی تیم ملی و برگزاری دیدارهای جام حذفی، رقابت‌های لیگ از سر گرفته می‌شود که در مهم‌ترین بازی در ورزشگاه آزادی پرسپولیس به دیدار پیکان می‌رود.
ماشین سازی- فولاد خوزستان
یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸
ساعت ۱۶:۰۰ ورزشگاه بنیان دیزل تبریز
تیم داوری: داور: بیژن حیدری، کمک‌ها: سعید قاسمی – مهدی الوندی، کمک داوران اضافی: سعاد وفاپیشه – علی ابراهیمی، داور چهارم: سیدیعقوب حجتی، ناظر داوری: علی نقی مصطفی‌نژاد
فولاد خوزستان یکی از تیم‌هایی است که لیگ را خوب آغاز کرده. این تیم در ۴ دیدار اخیر خود دروازه‌اش را بسته نگه داشته و در ۵ بازی قبلی شکستی نداشته است. قدرت اصلی فولاد در این فصل در دیدارهای خانگی بوده و این تیم در بازی‌های خارج از خانه ضعیف ظاهر شده و تاکنون موفق به گلزنی نشده است و باید دید این طلسم در ورزشگاه بنیان دیزل شکسته خواهد شد یا خیر؟
ماشین‌سازی موفق‌ترین تیم امسال در ضربات پنالتی است و هر ۳ پنالتی خود را گل کرده و امیدوار است با حفظ این روند موقعیت مناسبی در لیگ امسال پیدا کند. جواد نکونام و رسول خطیبی که از جمله بازیکنان خوشنام فوتبال ایران بودند و در پاس و در تیم ملی با هم همبازی بودند سرمربیان دو تیم هستند که برای نخستین‌بار به عنوان مربی با یکدیگر دیدار خواهند داشت.
ماشین‌سازی در رده دهم و فولاد در رتبه ششم جدول جای دارد.
پارس جنوبی جم - صنعت نفت آبادان
یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸
ساعت ۱۸:۰۰ ورزشگاه تختی جم
تیم داوری: داور: سید مهدی مرجان‌زاده، کمک‌ها: آرمان اسعدی- یوسف مغروری، کمک داوران اضافی: مرتضی منصوریان – محمد‌باقر پور‌باقر، داور چهارم: حسن انتظاری، ناظر داوری: محمود رفیعی.
صنعت نفت آبادان هم از جمله تیم‌هایی است که فراتر از حد انتظار ظاهر شده و در پایان هفته ششم با ۱۱ امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفته است. طلایی‌پوشان آبادان در‌صورت پیروزی در این دیدار بهترین عملکرد تاریخ این تیم در لیگ برتر را در پایان هفته هفتم به ثبت خواهند رساند. این تیم به دیدار دیگر تیم نفتی یعنی پارس جنوبی جم می‌رود. دراگان اسکوچیچ و فراز کمالوند ۳ بار با یکدیگر دیدار داشتند که اسکوچیچ هیچ وقت به پیروزی نرسیده است. فراز کمالوند که قبلاً سرمربی صنعت نفت بوده رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی برابر این تیم دارد و در هر ۴ مصاف مقابل این تیم به پیروزی رسیده است. حفظ این روند می‌تواند پارس جنوبی را از رتبه دوازدهم ارتقا بخشد.
پرسپولیس – پیکان
یکشنبه ۲۸ مهر ۹۸
ساعت ۱۸:۰۰ ورزشگاه آزادی
تیم داوری: داور: سید‌مهدی سید‌علی، کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی - محمد راهی، کمک‌ داوران اضافی: محمدرضا اکبریان – سید‌علی‌اصغر مومنی، داور چهارم: عسگر محمدی، ناظر داوری: حسین خانبان.
در ابتدای رقابت‌های لیگ اگر گفته می‌شد که بازی پرسپولیس با پیکان تقابل بهترین و بدترین خط حمله لیگ خواهد بود همه گمانه‌زنی‌ها پرسپولیس را بهترین و پیکان را بدترین خط حمله قلمداد می‌کرد ولی آنچه در ۶ هفته ابتدایی اتفاق افتاد کاملاً برخلاف آن است. پرسپولیس با ۳ گل زده ضعیف‌ترین خط حمله را دارد و پیکان با ۱۲ گل زده بهترین آمار گلزنی را به خود اختصاص داده است. این تیم شهریار مغانلو، آقای گل لیگ با ۵ گل زده را در اختیار دارد. پیکان اما با ۱۲ گل خورده صاحب دومین خط دفاع ضعیف لیگ است و همین مسئله باعث شده تا پرسپولیسی‌ها به بهبود کارنامه مهاجمین خود در این بازی خوش‌بین باشند. پرسپولیس تنها تیم بدون تساوی لیگ است و در ۶ هفته ابتدایی صاحب ۳ برد و ۳ باخت شده و این عملکرد برای هواداران قهرمان ۳ فصل اخیر لیگ قابل قبول نیست. پرسپولیس بازی‌های خود با حریفان مطرح را انجام داده و امیدوار است که در ادامه فصل به روزهای خوب خود بازگردد.
در طول تاریخ لیگ برتر پرسپولیس پیکان را ۱۹ بار شکست داده و بیشترین تعداد پیروزی خود را برابر این تجربه کرده و پیکان نیز بیشترین شکست خود را برابر پرسپولیس متحمل شده‌ است.
پرسپولیس در این بازی شجاع خلیل‌زاده و فرشاد احمدزاده را به دلیل محرومیت انضباطی و سیامک نعمتی را به خاطر ۴ کارته بودن در اختیار ندارد. بشار هافبک عراقی پرسپولیس نیز نتوانسته خود را به موقع از اردوی تیم ملی این کشور به تمرینات پرسپولیس ملحق کند و مهدی ترابی نیز به دلیل مصدومیت وضعیت مشخصی ندارد. خبر خوب برای سرخپوشان بازگشت کاپیتان سیدجلال حسینی پس از مدت‌ها مصدومیت است.
پرسپولیس در رده هفتم و پیکان در رتبه دوازدهم جای دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام