سرمقاله

ترامپ در برزخ

جلال خوش چهره

سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور‏خارجه به منظور شرکت در کنفرانس بین‌المللی عدم اشاعه با عنوان (انرژی هسته‌ای- خلع سلاح و عدم اشاعه) به مسکو سفر می‌کند.
به گزارش ایرنا، عراقچی به نمایندگی از ایران در این کنفرانس و در پنل اختصاصی با موضوع توافق هسته‏ای ایران، آخرین وضعیت برجام را تشریح خواهد کرد.
کنفرانس بین‌المللی عدم اشاعه (انرژی هسته‏ای- خلع سلاح و عدم اشاعه) یکی از بزرگ‏ترین کنفرانس‌ها با موضوع هسته‌ای است که از تاریخ ۱۶ لغایت ۱۸ آبان‏ماه با حضور۴۰ کشور و ۲۵۰ شخصیت بین‌المللی در مسکو برگزار خواهد شد.
در این کنفرانس که نمایندگانی از سازمان‌های بین‏المللی IAEA،CTBTO، UNODA نیز حضور خواهند داشت و موضوعاتی مانند کنترل تسلیحات بین روسیه و آمریکا- جنبه‌های مختلف برنامه جامع اقدام مشترک (‏‏برجام) – تنش‌های خاورمیانه - عدم پیشرفت در خلع سلاح هسته‏ای کره‏‏شمالی و سایر موضوعات مرتبط مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.
در این پنل «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه، «هلگا اشمیت» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «فو کونگ» مدیر‏کل دپارتمان کنترل تسلیحات و خلع سلاح وزارت خارجه چین نیز سخنرانی می‌کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام