سرمقاله

گمشده مجلس دهم

ژوبین صفاری

اصفهان –راعی : رئیس بیمارستان عیسی بن مریم از کسب رتبه اول بیمارستان عیسی بن مریم(ع) اصفهان در بخش زایشگاه در کشور خبر داد.
امین رضا طباطبایی در جمع اصحاب رسانه گفت: بر اساس رتبه بندی سازمان بهداشت بیمارستان عیسی بن مریم موفق به کسب رتبه اول کشور در حوزه‌های پزشکی، پیرا پزشکی، مامایی و زایشگاه شده است.
وی بیان کرد: بیمارستان عیسی بن مریم با قدمت و سابقه حدود 200 هزار متولد تا به امروز و ماهیانه 125 زایمان طبیعی لوح برتر بیمارستان دوستدار مادر و ترویج زایمان طبیعی و لوح برتر بیمارستان دوستدار کودک را کسب کرده است.
عضوهیات مدیره بیمارستان عیسی بن مریم با اشاره به یکصدو پانزدهمین سال تاسیس بیمارستان عیسی بن مریم افزود: چشم انداز کلی این بیمارستان ارائه خدمات با کیفیت در کمترین زمان به بیماران و مراجعه کنندگان است.
طباطبایی گفت: بیمارستان عیسی بن مریم تنها بیمارستان غیرآموزشی اصفهان است که خدمات خود را با تعرفه دولتی به مردم و همشهریان ارائه می دهد.
وی با اشاره به بخش‌های مختلف بیمارستان اضافه کرد: بیمارستان عیسی بن مریم در بخش‌های مختلفی از جمله ارتوپدی، بخش زنان و زایمان، جراحی پلاستیک و زیبایی، جراحی ستون فقرات، اورولوژی، چشم، گوارش، روان پزشکی، طب سنتی، طب فیزیکی، پوست ومو، آسم و آلرژی، غدد، گوش و حلق بینی به بیماران خدمت رسانی می‌کند.
طباطبایی اذعان داشت: کل این بیمارستان ثبت ملی میراث فرهنگی می‌باشد و همین امر موجب محدودیت برای ساخت و توسعه بیمارستان را فراهم می‌ساخت با پیگیری‌های انجام شده و در جلسه‌ای که با میراث فرهنگی و استاندار داشتیم این محدودیت‌ها به حداقل رسید و بخش‌هایی که فاقد ارزش تاریخی است را مرمت نموده ایم.
او از فراهم سازی مقدمات موزه بیمارستان عیسی بن مریم خبر داد وگفت: موزه بیمارستان به دلیل حفظ تاریخچه و سابقه یکی از اقدامات ضروری و مفید می‌باشد. با همکاری خیریه و گروهی از تاریخ شناسان و همت مرکز اسناد ملی و کتابخانه ملی آغاز شده که پروژه را با تحقیقات نظام‌مند پیش خواهند برد و پس از آن فضای ویژه‌ای را برای این موزه تدارک خواهیم دید.
در ادامه، مدیر عامل و عضو هیات مدیره این بیمارستان درباره خیریه عیسی بن مریم (ع) گفت: یک سال از افتتاح خیریه عیسی بن مریم می‌گذرد و برنامه‌های موثری از لحاظ فکری و مالی در دستور کار قرار داده شده است.مدیر عامل و عضو هیات مدیره بیمارستان عیسی بن مریم (ع)اظهار داشت: خیریه بیمارستان عیسی بن مریم در راستای حمایت از بیماران نیازمند، بازسازی و توسعه بیمارستان افتتاح شده است.
رسول یاحی بیان کرد: ویژگی شاخص این خیریه خدمات دهی به کسانی که فقط مشکلات مالی دارند، نمی باشد بلکه نکته قابل توجه این است که بعضا افرادی که دچار فقر عاطفی هستند را خیریه در جهت بهبود فرهنگ و بهداشت به آنها خدمت رسانی می کند.
بیمارستان عیسی بن مریم یکی از قدیمی ترین بیمارستان های ایران و اصفهان است که در سال 1282 توسط امین الشریعه اهدا شده است و نمای بیرونی این بیمارستان تاریخی کار مرحوم عیسی بهادری یکی از هنرمندان شهر اصفهان که در سال 1384 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام