سرمقاله

شورش علیه نظم موجود

محمدعلی وکیلی

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر این‌که آماده پاسخ به هر تهدیدی هستیم، گفت: دشمنان جرات کوچک‌ترین تعرضی به منافع ما را ندارند و با وجود حضور در غرب و شرق کشور و جنوب و شمال خلیج فارس، نتوانستند کوچک‌ترین اقدامی علیه منافع کشورمان انجام دهند.
به گزارش ایسنا‌، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به بیانات فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) مبنی بر اینکه نیروهای مسلح باید مواظب فتنه‌ها باشند، گفت: این مسئله بسیار قابل توجه است. فتنه یعنی اینکه دشمنان می‌خواهند اوضاع و احوال یک کشور را به هم بریزند و امنیت را از آن کشور ببرند، خط خود را رفته، اهداف خود را دنبال کنند و منافع مدنظر خودشان را به دست بیاورند و ملتی را به بیچارگی و بدبختی بیندازند.
وی با طرح سوالی مبنی بر این‌که چه کسانی این هدف را دنبال می‌کنند؟ ادامه داد: عناصری که ضد انقلاب، ضد ملت شریف ایران و ضد نیروهای مسلح و بشریت هستند، این گونه اهداف را دنبال می‌کنند و سرافرازی، افتخار و بزرگی را برای ملت ما نمی‌خواهند و بلکه عکس آن را دنبال می‌کنند. معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا که اخیرا به طور مجدد احتمال استفاده گزینه نظامی علیه ملت ایران را مطرح کرده است، خاطرنشان کرد: هر کسی نسبت به مرزها یا منافع ملت ما، عملیات تعارضی داشته باشد، آینده خود و اتفاقی که برایش می‌افتد را خودشان باید پیش‌بینی کنند.
وی ادامه داد: ما بارها گفته و اعلام کرده‌ایم و دشمن نیز به خوبی می‌داند نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان یک نیروی مسلح مقتدر و آماده است و این اقتدار و توان بالای بازدارندگی به راحتی به دست نیامده است و آماده پاسخ به هر تهدیدی هستیم. رئیس ستاد ارتش درباره نقش ایران در شکست‌های متعدد آمریکا در سطح منطقه و جهان یادآور شد: قطعا سیاست استکبارستیزی و مقاومت موجب شکست سیاست‌های آمریکا در سطح منطقه و جهان شده است. سیاست ضداستکباری و مبارزه با استکبار و استکبارزدایی در سطح کشور ما و منطقه و با عمقی که جمهوری اسلامی ایران امروز به‌دست آورده و شکل‌گیری مقاومت در سطح کشورهای منطقه و حمایت ایران از این جبهه موجب شکست استکبار در منطقه و جهان شده است.
امیر دریادار سیاری گفت: امروز افتخار ارتش آن است که با وجود سنگین تحریم‌ها به خودکفایی رسیده و ما با افتخار اعلام می‌کنیم که در عرصه‌های زمینی دریایی و هوایی امروز به جایی رسیده‌ایم که می‌توانیم تمامی تجهیزات مورد نیاز خود را در همه ابعاد تامین کنیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام