سرمقاله

شورش علیه نظم موجود

محمدعلی وکیلی

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان ضمن دفاع از «طرح سرا» با بیان اینکه این طرح مورد موافقت رهبر جریان اصلاحات هم قرار خواهد گرفت معتقد است که منتقدان نقدشان غیرمنصفانه است و می‌خواهند ذهن و فضای ذهنی جامعه را منحرف کنند.
جواد امام، کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با ایلنا درمورد «طرح‌ سرا»‌ گفته: هر چیزی قابل نقد است اما دوستان در جلسه راجع به طرح سرا انتقاداتی داشتند که در جلسه مطرح شد و در همان جا گفته شد اگر ابهامی هست در زمان رسیدگی به جزئیات رفع خواهد شد، درباره این موضوع چندین جلسه بحث، بررسی، اظهارنظر انجام گرفته و در‌نهایت منتج به تصمیم‌گیری شده است که کلیات طرح به تصویب ٣/۴ حاضران نیز رسیده است.
وی اضافه کرد‌: دوستانی که در یک حرکت جمعی حضور دارند شایسته نیست بیایند بعد از بحث و بررسی و اظهار نظری که شده و اکثریت به آن رای دادند، برخلاف آنچه که در جلسه گذشته است جوسازی کنند.
امام در‌مورد اینکه کرباسچی اعلام کرد ۹ رای مخالف و ۴ رای ممتنع به طرح سرا داده شده است، گفت: آنچه که در جلسه رخ داد ۵ نفر مخالف بودند و ۲ نفر هم رای ممتنع بود که توسط حاضرین داده شد.
این کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب درباره پیشنهاد پذیرفته شده خود در شورای عالی سیاستگذاری گفت: پیشنهاد این بود که دوستانی که ابهام و ایرادی راجع به فرآیند طرح دارند بیایند به عنوان ناظر بر آن قرار گرفته و اطمینان لازم را به دست بیاروند تا نگرانی‌های‌شان برطرف شود.
امام با بیان این‌که اجرای این طرح توسط خود شورای عالی و ستاد انتخاباتی که این شورا انتخاب خواهد کرد انجام می‌شود و اینکه یک شخص یا مجموعه‌ای خاص این طرح را اجرا نمی‌کند، درباره نقل قول کرباسچی از صحبت ابراهیم اصغرزاده مسئول کمیته کارشناسی طرح سرا که گفته اگر این طرح به صورت اجماعی تایید نشود آن را اجرا نخواهد کرد، گفت: بحث در‌مورد طرح سرا چندین جلسه طول کشیده است، اما اینکه اجماع شود خیلی خوب است ولیکن منطقی نیست چرا که ممکن است یکی از افراد اصلاً نخواهد آن را بپذیرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام