سرمقاله

شورش علیه نظم موجود

محمدعلی وکیلی

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) بازار «قلک‌های کوچک و آرزوهای بزرگ» را ۲۳ و ۲۴ آبان به نفع کودکان مبتلا به سرطان برگزار می‌کند.
به گزارش «ابتکار»، این بازار از قدیمی‌ترین بازارهای محک است و سال‌ها با نام «قلک‌شکان» برگزار می‌شد و این نام جدید را اعضای خانواده بزرگ محک در یک نظرسنجی برای آن انتخاب کردند. بنا بر اعلام روابط‏عمومی موسسه خیریه محک، همه به این بازار دعوت هستند و رسم این بازار هم آن است که نیکوکارانی که قلک محک دارند و آن را با نیت نوع‌دوستی و سلامتی کودکان مبتلا به سرطان پر کرده‌اند، قلک‌ها را به زیر سقف محک بازمی‌گردانند و بعد از تجربه یک روز شاد و مفرح با خانواده خود، با قلک‌های جدیدشان به خانه می‌روند.
با توجه به همزمانی برگزاری این بازار با روز کتاب و کتابخوانی، فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی و سرگرمی برای بازار در نظر گرفته شده است. تمام گروه‌های سنی می‌توانند در این روز، خاطره‌های هیجان‌انگیزی از آموزش و سرگرمی را در کنار خانواده بزرگ محک ثبت کنند و البته این بازار روز خوشی را برای کودکان فراهم می‌کند. همچنین برگزاری این بازار در زیر سقف محک امکان اهدای سلول‌های بنیادی خون‌ساز را برای نیکوکاران فراهم کرده است.
روابط‏عمومی موسسه خیریه محک اعلام کرد، در شرایطی که محک برای تامین هزینه‌های دارو و درمان بیش از ۱۹ هزار کودک مبتلا به سرطان در سراسر سرزمین‌مان با توجه به افزایش قیمت دارو با مشکلات زیادی روبه‌رو است، قلک‌های محک وظیفه مهمی در تامین هزینه دارو و درمان بر عهده دارند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام