سرمقاله

شورش علیه نظم موجود

محمدعلی وکیلی

اصفهان –بهمن راعی : خیر اصفهانی ملک خود در اصفهان که بالغ بر دو میلیارد تومان ارزش مالی دارد را به آموزش و پرورش اصفهان اهدا کرد.
مدیر ناحیه ۵ آموزش و پرورش شهر اصفهان از اهداء ساختمان  توسط یک خیر اصفهانی در منطقه کوجان به این ناحیه خبر داد.
احمدرضا ضیایی مدیر ناحیه ۵ اصفهان با اعلام این خبر، از اقدام ارزشمند و شایسته تقدیر این نیکوکار تقدیر کرد و گفت: با توجه به نیاز مبرم  ناحیه ۵ آموزش و پرورش در منطقه کوجان و کمبود فضای آموزشی در این محله،  با اهدای این ملک، کمک بسیار موثری به این ناحیه در راستای رسیدن به اهداف و اعتلای آموزش صورت گرفت. 
وی افزود: این اقدام قابل ستایش و بسیار ارزشمند و شایسته تقدیر است و امیدواریم نهضت مشارکت عموم نیکوکاران را در مشارکت در توسعه همه جانبه کشور فراهم کند. 
 مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه ۵ اصفهان در تشریح مشخصات ملک اهدا شده گفت: این ملک با ارزش بالغ بر ۲ میلیارد تومان در منطقه ۸ شهرداری اصفهان در منطقه کوجان قرار داشته و توسط خیر نیکوکار به نام آقای سید احمد محمدی شیخ شبانی به این سازمان اهدا شده است.
ضیایی افزود: ناحیه ۵ آموزش و پرورش اصفهان با دارا بودن۷۸ هزار دانش آموز و ۴ هزار و ۲۰۰ پرسنل شاغل و ۶ هزار بازنشسته در ۲۴۷ مدرسه دولتی و ۲۴۷ مدرسه غیردولتی، از بزرگترین نواحی آموزش و پرورش میباشد.
 ضیایی مهمترین چالش ناحیه پنج آموزش و پرورش اصفهان را عمر بالای بناهای آموزشی این ناحیه اعلام کرد و گفت: میانگین عمر بنای مدارس این نواحی به ۵۰ سال می رسد.
 وی از کمبود نیروی انسانی بعنوان چالش بعدی این ناحیه نام برد و گفت: با تدابیری که اندیشیده شده و با اضافه کاری همکاران مجرب و باسابقه، هم اکنون کمبود نیروی انسانی تامین شده است.
وی افزود: با توجه به نسبت مساوی مدارس پسرانه و دخترانه  در ناحیه ۵ هم اکنون بیش از ۸۰ درصد نیروی آموزشی جنسیت زن  می باشند.
ضیایی در ادامه به اقدامات این ناحیه در جلب مشارکت های مردمی و خیرین مدرسه ساز اشاره کرد و گفت: تمامی مدارسی که از سال ۹۳ به بعد در ناحیه ۵ تاسیس شده اند که شامل ۱۰ واحد آموزشی در قالب ۱۲۰ کلاس می باشد، همگی توسط خیرین انجام شده است.
وی ادامه داد:  هم اکنون ۴ مدرسه دیگر توسط این خیرین در دست احداث می باشد .
وی در ادامه با اشاره به مشارکت خیرین در امر احداث، توسعه و تجهیز مدارس گفت: در هفته جاری در منطقه کوجان، توسط یکی از شهروندان به نام  آقای سید احمد محمدی  که اقدام به اهدای ملک مسکونی خود  به آموزش و پرورش را شاهد بودیم.
ضیایی افزود: خیر اصفهانی ملک خود را بدون هیچ قید و شرطی به آموزش و پرورش اهدا کرد و اجازه تبدیل به احسن شدن ملک را هم داد.
 ‏ وی از گره گشایی از چالش اصلی این ناحیه با واگذاری این ملک به آموزش و پرورش خبر داد و گفت: با این اقدام گره بزرگی از لحاظ تامین فضای فرهنگی ، پرورشی و آموزشی در محله پر جمعیت کوجان باز شد.
ضیایی به موقعیت، مساحت و ارزش این ملک بلحاظ ضرورت نیاز منطقه اشاره کرد و گفت: این ملک به متراژ ۴۸۳ متر مربع، و به  ارزش تقریبی بالغ بر ۲ میلیارد تومان می باشد.
 وی ادامه داد: از تمام خیرین برای خدمت به فرزندان این مرز و بوم درخواست می کنیم که وارد عرصه ساخت مدارس و مراکز اموزشی شوند و با ایجاد محیطی آرام و استاندارد برای آینده سازان این مملکت مساعدت و همکاری کنند.
محمد کاظم علیخانی معاون پرورشی ناحیه ۵ اصفهان نیز در دیدار با این خیر نیکوکار اصفهانی در سخنانی ضمن تقدیر از نیت خیر این نیکوکار اصفهانی گفت: تعهد،  روحیه مشارکت و احساس مسئولیت موجب گردیده این خیر نیکوکار نیمی از سرمایه خود را در قالب این ملک به سازمان آموزش و پرورش اهدا نماید.
وی افزود: نگاه مهارت آموزی در آموزش و پرورش یکی از مهمترین و محوری ترین اولویت های سازمان است که از طریق کانون های پرورشی در حال پیگیری است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام