سرمقاله

گمشده مجلس دهم

ژوبین صفاری

مجید اعظمی، مدیرعامل شرکت پالایش نفت جی دیروز (شنبه) در نشستی خبری با اشاره به اتهاماتی مانند خام‏فروشی، رانت، قاچاق و... علیه نفت جی گفت: شرکت جی بزرگ‌ترین صادرکننده قیر ایران و خاورمیانه است و جزو ۱۰ برند اول قیر جهان به شمار می‌رود.
به گزارش «ابتکار»، سال گذشته اتهامی مبنی بر عرضه خارج از شبکه در این شرکت مطرح شد که تعزیرات این شرکت را تبرئه کرده است و کلیه رای دادگاه تجدیدنظر تعزیرات نیز همان حکم اول مبنی بر برائت است. با توجه به این‌که زحمات زیادی کشیده شده تا این شرکت به این مرحله برسد، روا نیست که با گفتن شایعاتی از جایگاه آن کاسته شود.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت جی با اشاره به صحبت‌هایی که در مورد واحد اصفهان زده شد، ادامه داد: پالایشگاه اصفهان عملا سوخت‌رسانی به ۱۶ استان همجوار را انجام می‌دهد که اگر خللی در برداشت و وکیوم باتوم پالایشگاه صورت گیرد، عملا سوخت آن ۱۶ استان دچار مشکل می‌شود.
اعظمی در خصوص عملکرد شرکت پالایش جی در بندرعباس نیز گفت: اساسا جی در بندرعباس تولیدی ندارد و آنچه انجام می‌دهد خرید وکیوم باتوم است که دوستان در مورد مجوز آن تشکیک دارند که سهام‌دار آن شخصیت حقوقی مجزاست یا خود پالایشگاه جی. آنچه در بندرعباس وکیوم می‌خریم به همراه جی واگذار می‌کنیم و او نیز در مقابل به ما قیر تحویل می‌دهد اساسا وکیوم بندرعباس معادل قیر و محصول نهایی محسوب می‌شود.
وی در پایان نشست خبری به عملکرد کلی شرکت پالایش نفت جی و صادرات کلی این شرکت اشاره کرد و در این باره گفت: صادرات این شرکت در سال گذشته ۴۰۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته و امسال نیز تاکنون ۲۵۰ میلیون دلار ارز به کشور وارد شده که پیش‌بینی می‌کنیم میزان صادرات سال جاری به مرز 450 میلیون دلار برسد. ناگفته نماند که تمامی ارز وارده در سامانه نیما عرضه شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام