سرمقاله

گمشده مجلس دهم

ژوبین صفاری

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران صبح دیروز پس از بازدید خبرنگاران از تاسیسات غنی‌سازی فردو در نشست خبری اظهار کرد: فردو طی روز‌های آینده به حداکثر ظرفیت خود خواهد رسید. با آمدن فردو به ۹۵۰۰ سو می‌رسیم که نسبت به ظرفیت قبل از برجام دیگر فاصله‌ای باقی نمی‌ماند. از الان زمان به نفع ما است.
وی افزود: امیدواریم به گام‌های دیگر نیاز نباشد و طرف‌های مقابل تعهدات و اقدامات‌شان که متعهد شده‌اند را انجام دهند. این مرحله، گام آخر نیست ولی امیدواریم طرف مقابل به راه بیاید و به خودش بیاید. در عین حال گام‌های ایران فقط فنی و هسته‌ای نیست. کشورهای غربی حق را به ما می‌دهند. اما برای اجرای تعهدات‌شان عذر و بهانه می‌آوردند. این گام‌ها برای آن است که آنها را متقاعد کنیم برگردند و اگر برگردند می‌توان از این گام‌ها برگشت.
وی همچنین تاکید کرد: غنی‌سازی ۵ درصد به سازمان دستور داده شده است و این ظرفیت در سازمان است که غنی سازی ۵، ۲۰ یا ۶۰ درصد را انجام دهیم اما اینکه با این میزان اورانیوم چقدر بمب می‌توان تولید کرد این‌ها حرف‌ها و تصورات و توهمات رژیم اسرائیل و آمریکا است و باید گفت که کافر همه را به کیش خود پندارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام