سرمقاله

ترامپ در برزخ

جلال خوش چهره

وزیر امور خارجه ایران گفت: راه مذاکره درباره حفظ برجام‌ باز است و ایران بر اساس نقض حقوق خود بر اساس برجام، گام چهارم کاهش تعهدات خود را برداشته است.
محمدجواد ظریف درخصوص گام چهارم کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به ترکیه اظهار کرد: گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای را برداشتیم؛ پیش‌تر اعلام کرده بودیم اگر اقدامات طرف‌های مقابل به نتیجه نرسد، گام‌های بعدی کاهش تعهدات برجامی را برمی‌داریم.
وی که برای حضور در نشست بیست و چهارم شورای وزیران خارجه سازمان همکاری‌های اقتصادی «اکو» در ترکیه حضور یافته، عنوان کرد: روز نخست کاهش تعهدات برجامی، توسط رئیس جمهوری اعلام شد. ضمن برداشتن گام‌های خود در چارچوب برجام و در پاسخ به موارد نقض تعهدات از سوی ایالت متحده و کاستی‌ها و موارد نقض اروپایی‌ها درباره برجام، مذاکرات را ادامه می‌دهیم. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: از روز نخست، مذاکرات را شروع کردیم و به مذاکرات نه نگفتیم.
ظریف تصریح کرد: با طرف‌هایی که مایل هستند برجام حفظ بشود، گفت‌وگو می‌کنیم؛ فرانسوی‌ها گفت‌وگوهای‌شان را در‌این‌باره ادامه می‌دهند و در را روی مذاکره و تفاهم باز می‌گذاریم.
وی ادامه داد: اجلاس سالانه وزارت خارجه اکو را داریم و اجلاس وزیران اکو تشکیل می‌شود. در این اجلاس درباره اصلاحات سازمان و چشم‌انداز ۲۰۲۵ که در تهران تصویب شد، بحث می‌شود و بررسی می‌کنیم چقدر در این زمینه پیشرفت داریم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام