سرمقاله

سوالات بی‫جواب در هیاهوی سوال از رئیس جمهوری

ژوبین صفاری

سردار یزدی در حاشیه حضورش در جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالاتی مربوط به حوادث اخیر تهران گفت: برخی از افراد ما نیز توسط اغتشاشگران از پشت تیر خوردند و این را تایید می‌کنم.
به گزارش ایسنا، فرمانده سپاه محمد رسول‌الله‌(ص) تهران بزرگ با بیان اینکه در حال شناسایی کشته‌شدگان هستیم و به خانواده‌های آن‌ها سرکشی می‌شود، گفت: همانطور که صف آشوبگران از مردم جدا شد، صف کسانی که جانشان را بی‌گناه از دست دادند نیز از صف کسانی که به نوعی می‌خواستند اموال عمومی را تخریب کنند، جدا می‌شود.
سردار یزدی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است افرادی به اشتباه کشته شده باشند، گفت: این نیز بررسی می‌شود اما الان نمی‌توانیم درمورد آن اظهار نظر کنیم اما به دقت بررسی می‌شود که دلیل کشته شدن افراد چه بوده است؟
وی با بیان این‌که مطالبه مردم درمورد مسائل معیشتی یک مطالبه و خواست بحق است که هیچ‌کس انکار نمی‌کند و دولت نیز این را مورد تردید قرار نداده است، گفت: اما در ارتباط با این‌که کسانی که وارد عرصه اعتراض شدند باید صف‌شان با عده‌ای که قصد تخریب داشتند، جدا شود چرا که ما عده‌ای را داشتیم که اصلا اعتراض نداشتند و برخی از دستگیرشدگان کسانی هستند که دغدغه مالی نداشته و فقط آمده بودند که آشوب کنند و کاری انجام دهند که کشور را به هم بریزند و از بیرون هم حمایت می‌شدند.
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ در پاسخ به این‌که چرا این اتفاقات در مناطق کم برخوردار و فقیرنشین رخ داد، گفت: مناطق خیلی هم فقیرنشین نبود، اما نقطه‌گذاری دشمن در مکان‌هایی بود که زمینه‌های اجتماعی وجود داشت و دشمن حتما در فضایی وارد می‌شود که توسط مردم عادی رقم زده شده باشد و بر آن فضا و موج سوار می‌شود.
سردار یزدی با بیان این‌که مردم روز اول وقتی وارد شدند اعتراض مسالمت‌آمیزی داشتند اما عده‌ای بر این اعتراض سوار شده و شروع به آتش زدن و تخریب اموال عمومی کردند، گفت: فیلمش هست که در جاهایی حتی مردم به آن‌ها اعتراض می‌کنند که چرا بانک را آتش می‌زنید؟ کدام فردی است که در زمینه مسائل معیشتی مشکل دارد اما برای رفع آن پمپ بنزین را آتش می‌زند؟
وی افزود: در سطح جهانی مقایسه کشور ما با دیگران قیاس مع‌الفارق است؛ چرا که مردم ما فهیم هستند و کاملا تشخیص می‌دهند که چه کسی به نفع آن‌ها کار می‌کند و مردم تشخیص می‌دهند که دنیا چگونه دست به دست هم دادند تا کشور ما را به هم بزنند و مقایسه شرایط کشور ما با الان فرانسه اشتباه است و باید شرایط را با سال 2005 مقایسه کنند. فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ درمورد کمک سپاه به شهرداری نیز گفت: هماهنگی بسیار خوبی میان شهرداری و سپاه محمد رسول‌الله(ص) ایجاد شده است و حتی در بحث اخیر نیز شهردار تهران به دفتر ما آمد و درمورد مشکلاتی که برف می‌توانست ایجاد کند، صحبت کردیم. وی همچنین با اشاره به گزارش کمیته حذف نام شهدا از تابلوهای شهری گفت: گزارش بسیار خوبی بود و الحمدالله نشان داد که شهرداری و کسانی که در آن کار می‌کنند خدایی ناکرده دنبال بحث حذف اسامی شهدا و آثار شهدا نبودند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام