سرمقاله

چالش مجلس با دولت

جلال خوش‫چهره

«لئوناردو دی‌کاپریو» بازیگر و فعال محیط‏زیست به اتهامات مطرح‏شده از سوی ««ژائیر بولسونارو» درباره دست‏داشتن در آتش‌سوزی‌های جنگل آمازون واکنش نشان داد.
به گزارش ایسنا به نقل از سی‌اِن‌اِن، «ژائیر بولسونارو» رئیس‏جمهوری برزیل چند روز قبل در سخنانی عنوان کرد «لئوناردو دی‌کاپریو» بازیگر هالیوودی و فعال محیط‏زیست برای به‏آتش‏کشیدن جنگل‌های آمازون به یک سازمان مردم‌نهاد ۵۰۰ هزار دلار پول داده است.
رئیس‏جمهوری برزیل در حالی برای ادعای خود هیچ مدرک و شواهدی ارائه نداده است که قبل از آن نیز در اظهارنظری مشابه در صفحه اجتماعی خود با متهم کردن «دی‌کاپریو» در همکاری برای به‏آتش‏کشیدن جنگل آمازون، وی را بخشی از کمپین بین‌المللی علیه برزیل دانست.
«دی‌کاپریو» نیز در پاسخ به این صحبت‌های مطرح‌شده، ضمن تکذیب این اتهامات و تاکید بر حمایت از مردم برزیل برای نجات آمازون گفت: آینده این اکوسیستم غیرقابل جایگزین به مخاطره افتاده است و من افتخار می‌کنم که در کنار گروه‌هایی ایستاده‌ام که این منابع طبیعی را محافظت می‌کنند و در حالی که این سازمان‌های مردم‏نهاد شایسته حمایت هستند، اما هزینه‌ای برای این سازمان‌ها اختصاص نداده‌ایم.
سازمان جهانی حفاظت از حیات وحش و کمیسیون بقای گونه‌ها در اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) که از بزرگ‏ترین گروه‌های محیط‏زیستی فعال در آمازون هستند، هردو با انتشار بیانیه‌هایی صحبت‌های رئیس‏جمهوری برزیل را محکوم کردند، گرچه هیچ‏یک به صورت مستقیم به نام وی اشاره نکردند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام