سرمقاله

مزن بی‌تامل به گفتار دم

رضا دهکی

تبریز – ماهان فلاح: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، مراسمی با حضورمدیر، مسئولان و جمعی از کارکنان منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران در تبریز برگزار شد.
مدیرمنطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران در ابتدای مراسم ضمن گرامیداشت هفته بسیج، به بررسی و تبیین جایگاه بسیج در انقلاب اسلامی، معرفی افکار و اندیشه های بسیج در جامعه و نقش بسیج در حفظ ارزشهای دفاع مقدس پرداخت.
یداله بایبوردی به عشق و ایثار، شجاعت و از خودگذشتگی بسیجیان اشاره کرد وافزود: اگر به دنبال عزت و سربلندی میهن اسلامیمان هستیم باید با تمام توان در همه عرصه های سازندگی همت گماشته و دنباله رو اهداف بسیجیان 8 سال دفاع مقدس باشیم چرا که حضور بسیجیان در عرصه های مختلف باعث افتخارآفرینی بوده و یک ضرورت محسوب می شود.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا آسمانی، سخنران این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج گفت: بسیج بعنوان نماد مردم سالاری در جمهوری اسلامی است باید با نهادینه کردن فرهنگ، تفکر و روحیه بسیجی در جامعه در جهت تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی همت نماییم تا دسیسه ها و نقشه های دشمنان نقش بر آب شود.
وی با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ بسیجی در جامعه اظهار داشت: فرهنگی بسیجی فرهنگ خدمت رسانی و روحیه شهادت طلبی است باید در همه حال آگاه بود چرا که بسیج از مظلوم حمایت می کند و یار و یاور مظلومان است.
همچنین حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رحمانی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بسیج امامت تبریز نیز ضمن بررسی جایگاه رفیع بسیج در جامعه ایمان و تقوای الهی و شناخت رهبر الهی را از دو شاخصه اصلی در عزت، عظمت و استواری بسیج دانست.
رحمانی افزود: مهمترین تفکری که زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) می باشد تفکر بسیجی است که باید این تفکر در سایه ایمان تقوای الهی و شناخت رهبر الهی است.
در ادامه مراسم عمران رضایی، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج منطقه 8 عملیات انتقال گاز، ضمن ارائه گزارشی اجمالی از فعالیتهای پایگاههای مقاومت منطقه گفت: بسیج منطقه 8 در سال 1371 تاسیس و در حال حاضر 753 نفر از کارکنان منطقه را بعنوان نیروهای بسیجی به عضویت خود درآورده که از این تعداد 642 نفر بصورت بسیجی فعال و 96 نفر نیز عادی فعالیت می کنند.رضایی افزود: پایگاه مقاومت بسیج منطقه با برگزاری کاروانهای راهیان نور، اعزام کاروان زیارتی ارتحال امام(ره)، اردوهای آمادگی، کوهپیمایی، برپایی ایستگاههای صلواتی، دیدار ازخانواده های شهدا و... همانند سالهای قبل سعی درگسترش فعالیتهای فرهنگی، ورزشی، علمی دارد.
بنابر اعلام این گزارش، در پایان با اجرای برنامه های متنوعی از بسیحیان فعال و نمونه منطقه و برندگان مسابقه فرهنگی ورزشی تجلیل و قدردانی به عمل آمد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام