سرمقاله

چالش مجلس با دولت

جلال خوش‫چهره

اعضای رهبری تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به ریاست عبدالله عبدالله نسبت به آنچه وقوع بحران انتخاباتی در این افغانستان عنوان کردند، هشدار داده و از کمیسیون مستقل انتخابات و جامعه جهانی خواستند تا دیر نشده برای نجات انتخابات و جلوگیری از بحران در این کشور اقدام کنند.
به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های محلی افغانستان، این خواست در جلسه‌ روز گذشته شورای رهبری، کمیته فنی و ستاد هماهنگی تظاهرات تیم «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله در چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری این کشور مطرح شده است.
عبدالله در صفحه‌ رسمی فیس‌بوک خود نوشته است: «رهبری تیم ثبات و همگرایی از کمیسیون انتخابات و شرکای بین‌المللی افغانستان خواستند تا قبل از آن‌که دیر شود، برای نجات انتخابات و جلوگیری از بحران در کشور اقدام کنند. عبدالله عبدالله پیش‌تر در یک نشست خبری در کابل ازسرگیری روند بازشماری آرا را «غیرقانونی» خواند و از پیامدهای تداوم آن هشدار داده بود. اعتراض دسته ثبات و همگرایی این است که در حدود ۳۰۰ هزار رایی‌که بدون بایومتریک هستند نیز شامل روند بازشماری شده‌اند. بر اساس دستورالعمل کمیسیون مستقل انتخابات، آرایی که بدون بایومتریک باشد، اعتبار ندارد. با این وجود کمیسیون اقدام به بازشماری کرده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام