سرمقاله

بدن‫های یخ‫ زده از وعده‫های پوچ

ژوبین صفاری

کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ در اولین جلسه تحقیقات برای استیضاح که قرار است روز چهارشنبه توسط کمیته قضایی مجلس نمایندگان کنگره آمریکا برگزار شود، شرکت نخواهد کرد. با این وجود کاخ سفید گفته که ممکن است در جلسات آینده رسیدگی به این پرونده شرکت کند.
به گزارش یورونیوز، پت سیپولون، مشاور کاخ سفید در نامه‌ای که خطاب به جرولد ندلر، نماینده جمهوریخواه و رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان فرستاد، این تحقیقات را «ناعادلانه» توصیف کرد. او اعلام کرد که مشخص نیست چه کسی قرار است در این جلسه شرکت کند، علاوه بر این ترامپ در این روز برای شرکت در نشست ناتو در لندن خواهد بود.
در این نامه همچنین تاکید شده که ‌همه حقوق ترامپ در موضوع گفت‌وگوهای او با رئیس جمهوری اوکراین، از سوی کمیته تحقیقات استیضاح نقض شده است.
کمیته تحقیقات برای تعیین ضرورت انجام استیضاح در ماه سپتامبر با دستور نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا آغاز به کار کرد. وظیفه انجام این تحقیقات ابتدا به آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات این مجلس واگذار شد. شیف پس از انجام تحقیقات لازم و شنیدن سخنان بسیاری از افراد مطلع در‌این‌باره، گزارشی نهایی خود را تهیه و در آن اعلام کرد که بر اساس ‌شواهد قاطعی‌ که به دست آمده، دونالد ترامپ از مقام خود سوء‌استفاده کرده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام