سرمقاله

بدن‫های یخ‫ زده از وعده‫های پوچ

ژوبین صفاری

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار، با بیان این‌که شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه به چرخه کار و تولید بازگشته است، گفت: کارفرما متعهد شد ارتقای شغلی کارگران در کمیته طرح طبقه‌بندی مشاغل را بررسی کند.
کریم یاوری درباره آخرین وضعیت تولید و کار در هفت‌تپه اظهار کرد: طی جلسات متعدد در فرمانداری و محل کارگاه هفت‌تپه و شوش، کارفرمای کشت و صنعت نیشکر پذیرفت تا حقوق مهرماه کارگران حداکثر تا پایان آذرماه پرداخت شود. وی با بیان این‌که طبق وعده کارفرما، حقوق آبان ماه کارگران حداکثر تا 10دی ماه پرداخت ‌می‌شود، ادامه داد: بازنشسته‌ها طی سه قسط حق سنوات و مزایای قانونی خود را دریافت کنند. مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار‌ با بیان این‌که همچنین کارفرما متعهد شده عناوین شغلی و ارتقای کارگران را در کمیته طرح طبقه‌بندی مشاغل بررسی و بر اساس قانون اقدام کند، افزود: قرار شد لباس و کفش کار ایمنی برای کارگران در موعد مقرر تامین شود.
یاوری با بیان این‌که مقرر شد حق غذای کارگران با 100 درصد افزایش به پنج هزار تومان افزایش یابد، گفت: هم اکنون وقت آن است با توجه به تاخیر پیش آمده در برداشت نیشکر، کارگران با تمام توان نسبت به وظایف خود اقدام کنند تا برداشت محصول دچار مشکل نشود و کارگران از حاصل دسترنج و کار خود معیشت خانواده‌هایشان را تامین کنند. این مقام مسئول همچنین تاکید کرد: اساس کار باید کاشت، داشت و برداشت به‌موقع باشد تا منبع پرداخت مطالبات کارگران با مشکل روبه‌رو نشود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام