سرمقاله

بدن‫های یخ‫ زده از وعده‫های پوچ

ژوبین صفاری

در کیفرخواستی که علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به پارلمان این ارائه شد، نام بیش از ۳۰۰ شاهد در سه پرونده اختلاس علیه نتانیاهو، لیست شده بود که شامل دوستان ثروتمند و مشاوران سابق وی می‌شدند.
به گزارش فارس به نقل از رویترز، «آویخای مندلبلیت» با ارسال رسمی این کیفرخواست برای پارلمان، در واقع یک مهلت سی روزه برای نتانیاهو برای کسب مصونیت قضایی از اعضای کنست اعطا کرده است.
روز ۳۰ آبان‏ماه، دادستانی رژیم صهیونیستی بعد از ماه‌ها کش‏و‏قوس، رسماً نخست‌وزیر این رژیم را به تقلب، دریافت رشوه و سوء‏استفاده از اعتماد عمومی متهم کرد. طبق گزارش رویترز، با توجه به انتخابات بدون نتیجه ماه آوریل و سپتامبر و شکست نتانیاهو و «بنی گانتز» در کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان، بعید است که نتانیاهو بتواند در مهلت تعیین‏شده، از کنست مصونیت کسب کند.
در کیفرخواستی که علیه نتانیاهو به پارلمان ارائه شده است، نام ۳۳۳ شاهد برای پیگرد قانونی لیست شده است و کارشناسان حقوقی می‌گویند که این فهرست بلند‏بالا به مفهوم آن است که فرایند تحقیق در خصوص پرونده نتانیاهو ممکن است سال‏ها به طول انجامد.
طبق این گزارش، در این لیست چهره‌هایی همچون «شلدون ادلسون» سرمایه‌دار یهودی آمریکایی و یکی از ثروتمندترین افراد جهان، «آرنون میلچان» تهیه‌کننده هالیوودی، «جیمز پکر» میلیاردر استرالیایی و فرماندهان بازنشسته امنیتی رژیم صهیونیستی و چندین مشاور سابق به چشم‌ می‌خورند که جزء شاهدانی هستند که علیه نتانیاهو شهادت خواهند داد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام