سرمقاله

امید دادن با روش‫های اعتمادسوز!

محمدعلی وکیلی

عضو هیئت مدیره بانک توسعه صادرات ایران گفت: این بانک استراتژی های متناسب با اهداف اگزیم بانک دیجیتال را در قالب برنامه توسعه بانکداری دیجیتال با رویکرد نوآوری باز و با همکاری شرکت‏های دانش‏بنیان را در دست اجرا دارد.
ابوذر سروش در نشست مشترک بانک توسعه صادرات ایران با معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‏های دولتی وزارت اقتصاد و دیگر مسئولان این وزارتخانه، ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب و کار اگزیم بانک دیجیتال را ارائه داد.
به گفته سروش، بانک دیجیتال بانکی است که با درک عصر دیجیتال با ایجاد تحول در نگرش، فرهنگ، مدل کسب‏و‏کار، فرآیندها و محیط کار خود با محوریت فناوری‏های تحول‏آفرین و از طریق ایجاد تجربه‏ای جذاب برای مشتریان و کارکنانش به عملکرد مورد‏نظر خود دست می‏یابد.
به گفته عضو هیئت مدیره بانک توسعه صادرات ایران، حرکت هدفمند به سمت هوشمندسازی شعب و به‏کار‏گیری کانال‏های چندگانه، همه‏کاره و بکپارچه شروع شده است.
وی در ادامه اقدامات اگزیم بانک ایران را برای بانکداری باز برشمرد و گفت: طراحی نقشه راه بانکداری باز و فراهم کردن زیرساخت‏های مرتبط با آن انجام شده و به منظور تقویت دانش فنی نیروی انسانی، دوره‏های آموزشی مختلف برگزار می‏شود.
سروش تصریح کرد: اولویت حرکت به سمت فهم فرهنگ دیجیتال در بانک توسعه صادرات ایران در سه سطح هیئت مدیره، مدیران ارشد و صف و ستاد است.
سروش افزود: بانک توسعه صادرات ایران در برنامه راهبردی خود در حوزه خدمات به مشتریان، تقویت حمایت از شرکت‏های دانش‏بنیان را گنجانده است و به این ترتیب شناسایی و برقراری تعامل با شرکت‏ها و مهم‏ترین ارکان اکوسیستم دانش‏بنیان و فناور کشور از طریق ایجاد کمیته مشترک و شبکه‏سازی رویدادهای صادراتی به منظور ایجاد هماهنگی در اکوسیستم صادرات کشور در دستور کار قرار گرفت.
سروش از پیشنهاد ایجاد کارگروه ملی حمایت از شرکت‏های دانش‏بنیان صادراتی با محوریت معاونت علمی ریاست‏جمهوری خبر داد و گفت: تعامل سازنده‏ای با کریدور صادراتی و ستاد نانو شکل گرفت و خدمات مشاوره‏ای تخصصی در قالب جلسات آموزشی به اشکال مختلف در تهران و مراکز استان‏ها ارائه شد.
عضو هیئت مدیره بانک توسعه صادرات ایران از ارائه خدمات و تامین مالی شرکت‏‏های فعال در زنجیره صادرات خبر داد و گفت: پس از مطالعه و بررسی پلتفرم‏های تامین مالی در زنجیره تامین و اصلاح فرایندهای بانک، تامین مالی این شرکت‏ها آغاز خواهد شد.
سروش با تاکید بر ارجحیت نگاه فرایند‏‏محور بر نگاه پروژه‏محور گفت: ضروری است ساختارهای مناسب برای حکمرانی دیجیتال در بانک فراهم شده و به جنبه‏هایی مانند آموزش و فرهنگ‏سازی کارکنان بیش از جنبه‏های سخت‏افزاری توجه شود. به گفته عضو هیئت مدیره بانک توسعه صادرات ایران، می‏بایست در عرصه تحول دیجیتال، استفاده از روش‏های جمع‏سپاری درون و برون سازمانی برای حل چالش‏‏های نوآوری، مشارکت با شرکت‏های فین‏تک و فناور جهت خلق ارزش‏های جدید و بهبود تجربه مشتری، توجه به نقش تسهیل‏‏گری فناوری اطلاعات و نیز توجه به نقاط قوت بانک در حوزه ارزی مدنظر قرار بگیرد. این نشست با حضور عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‏های دولتی وزیر اقتصاد، صالح‏آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات و کارشناسان متخصص حوزه بانکداری دیجیتال در بانک توسعه صادرات ایران برگزار شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام