سرمقاله

امید دادن با روش‫های اعتمادسوز!

محمدعلی وکیلی

مایکل بلومبرگ نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا گفت که آماده است بخش زیادی از ثروت کلانش را در راه رقابت انتخاباتی با دونالد ترامپ و اخراج او از کاخ سفید هزینه کند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از تگزاس، ‌ بلومبرگ در عین حال انتقاد رقبایش مبنی بر تلاش برای خرید انتخابات آمریکا را رد کرد.
وی که از طرف نشریه فوربس به عنوان هشتمین فرد ثروتمند آمریکا نام گرفته، بهترین گزینه برای شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ محسوب می شود و از زمان نامزدی برای انتخابات، ‌در مقایسه با رقبای اصلی دموکرات خود، مبالغ بیشتری برای تبلیغات انتخاباتی خرج کرده است.
وی به رویترز گفت: اولویت شماره یک، خلاصی از شر دونالد ترامپ است. او گفته است که همه ثروتش را برای کم کردن شرّ ترامپ هزینه می‏کند. سناتور الیزابت وارن که یکی از رقبای مطرح بلومبرگ در انتخابات ۲۰۲۰ است، از وی به دلیل آغاز فعالیت انتخاباتی‏اش با یک تبلیغات تلویزیونی ۳۷ میلیون دلاری انتقاد کرد و گفت که این شهردار سابق شهر نیویورک می‏کوشد دموکراسی آمریکایی را بخرد.
بلومبرگ پس از ورود به عرصه انتخاباتی، ‌‏در نظرسنجی‌ها در جایگاه پنجم پس از جو بایدن، ‌‏برنی سندرز، وارن و پیت بوتیجیج قرار گرفت.
بلومبرگ که قبلا جمهوری‌خواه بود و ثروت خود را از محل فروش اطلاعات مالی به شرکت‌های وال‏استریت کسب کرد، ‌ گفت: یکی از دلایلی که به طور منطقی مطمئن هستم که می‏توانم ترامپ را شکست دهم،‏ این است که در نزد جمهوری‌خواهان میانه‏رو فردی قابل قبول هستم.
بلومبرگ پس از ورود دیرهنگام به رقابت انتخاباتی، ‌‏از شرکت در چهار‏ رقابت نخست نامزدهای دموکرات در ایالت‏های آیوا، ‌ نیوهمشایر، نوادا و کارولینای جنوبی که قرار است در ماه فوریه (بهمن‏ماه) برگزار شود، شانه خالی کرد. وی در عوض یک کارزار تبلیغاتی را برپا می کند تا آرایی را در رقابت های بعدی همچون رقابت تگزاس کسب کند. وی روز شنبه در یک گردهمایی انتخاباتی در تگزاس گفت که ماهیت دو حزبی‏اش به وی کمک می کند تا به وعده‏های خود در زمینه بیمه سلامت، مبارزه با تغییرات اقلیمی و کاهش خشونت‏های مسلحانه عمل کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام