سرمقاله

بیروت در خون

محمدرضا ستاری

این پرنده مردنی نیست
امیر عابدزاده با درخشش در ترکیب ماریتیمو چند اتفاق جذاب را رقم زد و ضمن قرار گرفتن در ترکیب منتخب هفته، بالاترین نمره را نیز به همراه ستاره مدنظر باشگاه منچستریونایتد به خود اختصاص داد.
به گزارش ایرنا، چند ساعت بعد از باخت تلخ تیم فوتبال امید ایران مقابل کره جنوبی در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا که حسابی کام ملت ایران را تلخ کرد؛ یک اتفاق خوب فوتبالی هم رخ داد. تیم ماریتیمو در خانه به مصاف تیم ویتوریا گیمارش رفت و به تساوی بدون گل رسید. ستاره این میدان کسی نبود جز امیر عابدزاده.
دروازه‌بان ایرانی تیم ماریتیمو به تنهایی با یک درخشش خیره‌کننده مانع از فروپاشی دروازه‌اش شد و در روزی که تیمش باید با چند گل اختلاف شکست می‌خورد؛ یک امتیاز ارزشمند را به چنگ آورد. بعد از این بازی عابدزاده با دریافت نمره ۹.۳ بهترین بازیکن میدان شد و جایزه خود را هم گرفت.
امیر در این دیدار هشت سیو درخشان داشت که هفت واکنش آن در داخل محوطه جریمه رخ داد. او ۶۲ بار توپ را لمس کرد و ۸۰ درصد ضرباتش به مقصد رسید. به طور کلی امیر در ۱۶ هفته این فصل لیگ پرتغال ۱۱ بار به میدان رفته که حاصل آن چهار کلین‌شیت بوده است. او تقریبا در یک سوم بازی‌ها توانسته دروازه خود را بسته نگه دارد؛ آن هم در تیمی که جزو تیم‌های متوسط رو به پایین لیگ پرتغال محسوب می‌شود.
امیر در هر بازی به طور میانگین ۳.۳ سیو دارد و حالا سومین کلین‌شیت متوالی خود را در مسابقات لیگ به ثبت رساند. او با توجه به اینکه آخرین گلش را در هفته سیزدهم و در دقیقه ۶۱ مقابل سانتاکلارا دریافت کرده، حالا به ۲۹۹ دقیقه بدون گل خورده رسیده است. کلین‌شیت مقابل بواویشتا، ریو آوه و حالا ویتوریا گیمارش، حسابی روحیه پسر عقاب فوتبال ایران را بالا برده است.
او با درخشش این هفته خود در ترکیب منتخب هفته نیز قرار گرفت و در کنار برونو فرناندز ستاره تیم اسپورتینگ لیسبون که در آستانه پیوستن به منچستر یونایتد قرار دارد با نمره ۹.۳ بهترین بازیکن هفته نیز شد.
حالا خبر رسیده که گویا پیشنهادهایی از انگلیس و اسپانیا نیز برای امیر به واسطه عملکرد خوبش در این فصل رسیده است. او در سایت ترانسفرمارکت ارزش یک میلیون یورویی دارد و می‌تواند خرید خوبی برای تیم‌های سطح بالاتر به حساب بیاید. حال باید دید عملکرد او در ادامه فصل به چه ترتیبی خواهد بود. ماریتیمو هفته بعد باید در خانه تیم رده سومی فامالیکائو به میدان برود.
ریو آوه با مهدی طارمی به مصاف بواویشتا می‌رود و آوس با مهرداد محمدی در برابر پورتیمیننزه صف‌آرایی خواهد کرد. در هفته‌ای که گذشت هر سه لژیونر ایرانی درخشیدند. محمدی گل زد، طارمی پاس گل داد و عابدزاده با کلین‌شیت در تیم منتخب هفته قرار گرفت و بهترین بازیکن هفته شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام