سرمقاله

بیروت در خون

محمدرضا ستاری

رئیس‌جمهوری ترکیه با تهدید به انجام اقدام نظامی علیه دولت سوریه، مدعی شد با این کار قصد دارد مانع نقض آتش‌بس در ادلب شود. به گزارش فارس، یک روز پس از دیدار سران اطلاعاتی ترکیه و سوریه در روسیه، آنکارا، دمشق را به اقدام نظامی تهدید کرد. «رجب طیب اردوغان»‌ رئیس‌جمهوری ترکیه روز گذشته به بهانه حرکت موج بزرگی از آوارگان سوری به سمت مرزهای کشور خود، دولت سوریه را تهدید کرد در صورت متوقف نکردن عملیات در استان ادلب، اقدام نظامی می‌کند.
به نوشته خبرگزاری «آناتولی» اردوغان طی سخنرانی در جمع نمایندگان پارلمانی حزب عدالت و توسعه، گفت: امیدارویم توافق آتش‌بس در ادلب پایدار بماند. ما مصمم هستیم مانع هر حمله‌ای توسط رژیم بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه به ادلب شویم».
ادلب تنها استان از استان‌های سوریه است که کنترل بخش اعظمی از آن در اختیار گروه‌های مسلح تروریستی و همچنین گروه‌های مسلح نزدیک به ترکیه است. ارتش سوریه تاکنون بخشی از جنوب و شرق این استان را که مشمول توافق «کاهش تنش» است، از کنترل تروریست‌ها خارج کرده است. اردوغان با تهدید به اقدام نظامی علیه دولت سوریه، ادامه داد: «چهارصد هزار سوری از ادلب آواره شده‌اند و باید به خانه‌های‏شان بازگردند. اگر لازم باشد اقدامات رژیم برای نقش آتش‌بس را خودمان متوقف می‌کنیم. همگان باید بدانند که ما شوخی نمی‌کنیم و هرچه می‌گوییم، انجام می‌دهیم».


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام