سرمقاله

دور باطل اقتصاد پای مرغی

ژوبین صفاری

رئیس امداد و نجات فدراسیون کوه‌نوردی از مفقود شدن یک کوهنورد شیرازی که به تنهایی در حال صعود به قله علم کوه بود، خبر داد.
حمید مساعدیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مفقود شدن کوهنورد شیرازی در علم کوه گفت: از چهارشنبه هفته گذشته دو کوهنورد شیرازی برای صعود به قله علم کوه اقدام می‌کنند. در هنگام صعود متاسفانه به دلایلی دو کوهنورد از هم جدا شده و یک نفر به دلیل  مشکلات به منطقه وندارین مراجعه کرد و نفر دیگر به تنهایی تلاش برای صعود به قله را انجام می‌دهد. بزرگترین اشتباه این کوهنوردان جدا شدن از همدیگر بوده و یکی از آنها قصد داشت تک نفره به قله صعود کند. او افزود: منطقه علم کوه بسیار بهمن‌گیر است و اکنون این منطقه از لحاظ هوایی و سرما در وضعیت بسیار حاد قرار دارد. البته تیم دیگری برای صعود به قله در تلاش بوده اما این شخص مفقود شده با آن تیم ارتباط نداشته است. از روز پنجشنبه از این کوهنورد اطلاعی نداریم و نیروهای امداد و نجات کوهستان و فدراسیون کوهنوردی در تلاش هستند که بتوانند از طریق خط موبایل موقعیت این کوهنورد مفقودی را ردیابی کنند تا نیروهای کمکی به آنجا اعزام شود.
مساعدیان گفت: اکنون اطلاعاتی به دست آمده اما منطقه به گونه‌ای است که خطر ریزش بهمن وجود دارد و حتی تیمی از استان فارس اقدام به ورود و کمک‌رسانی می‌کند اما به دلیل شرایط خطرناک بهمن اجازه صعود پیدا نکرده زیرا ممکن است جان افرادی که قصد کمک دارند به خطر بیفتد. همچنین نیروی امداد نجات در حال تلاش برای اعزام افراد به منطقه هستند اما به دلیل خطرات متوالی با تلاش فدراسیون کوهنوردی و بخش جست‌وجو و نجات کوهستان با درخواستی که از هلال احمر می‌شود روز یکشنبه مجوزهای اعزام بالگرد گرفته شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام