EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 09 اسفند 1398   Friday 28 February 2020

سرمقاله

کمیسیون مشترک برجام و چند ابهام مهم

محمدرضا ستاری

در شرکت‏های بیمه دولتی، حقوق و مزایا تعیین شده و در چارچوب پرداخت می‏شود، اما حقوق و مزایای مدیران عامل در شرکت‏های بیمه خصوصی، مرتبط با رابطه سهام‏دار و مدیران است که بر اساس توافق مبالغی را در رابطه با حقوق و مزایای سالانه، تعیین می‏شود؛ پس بیمه مرکزی دخالتی در حقوق و مزایای مدیران بیمه‏های خصوصی ندارد.
به گزارش خبرنگار «ابتکار»، سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه با بیان این مطلب گفت: برای افشای میزان حقوق این مدیران با بورس هماهنگی‏های لازم صورت گرفته است. البته دستوری هم وجود ندارد که مدیران حقوق خود را افشا کنند و هیچ الزامی در این باره وجود ندارد. بیمه مرکزی نمی‏تواند اجباری در این موضوع داشته باشد.
سلیمانی تاکید کرد: البته اگر در شرکت بیمه‏ای به این نتیجه برسیم که مدیران عامل یا هیئت مدیره اقدامی انجام می‏دهند که به ضرر صنعت بیمه، شرکت و یا سهام‏داران است، حتما مستقیما وارد عمل شده و آن‏ها را عزل می‏کنیم.
سلیمانی اظهار کرد: از رسانه‏‏ها درخواست می‏کنم تا مسئله فیش‏‏های حقوقی مدیران صنعت بیمه را منتشر نکنند؛ چرا که این پرداختی‏ها مبنای قانونی دارد.
وی افزود: شخصا از وزیر اقتصاد در خصوص عزل یکی از مدیران صنعت بیمه سوال کردم که گفتند دلیل عزل آن مدیر، فیش حقوقی و میزان حقوق نبوده است؛ بنابراین رسانه‏ها کمک کنند که همه‏چیز در مسیر قانونی باشد.
وی افزود: هر سال نرخ دیه تحت تاثیر تورم بازنگری می‌شود و بر این اساس نیز نرخ بیمه شخص ثالث افزایش می‏یابد. امیدوارم در سال ۹۹ همانند سال گذشته این نرخ کمتر از تورم محاسبه شود.
سلیمانی در رابطه با معافیت مالیات بر ارزش افزوده بیمه‏ها افزود: مالیات بر ارزش افزوده در دوبخش درمان و زندگی هر‏دو معاف شده و پیشنهاد دولت معافیت در تمام زمینه‏ها بوده است ولی این دو بخش تصویب شده است و تاکنون معافیت در بخش ثالث صورت نگرفته است.
سلیمانی با بیان اینکه در سیل رخ‏داده در اوایل سال ٩٨، در مناطق گسترده‏ای از کشور دچار خسارت شدیم، اما وضعیت بیمه واحدهای مسکونی نیز مطلوب بود؛ گفت: در اوایل سال ٩٨ نزدیک ٢٠٠ میلیارد تومان پرداختی خسارت داشتیم، اما در چابهار تعداد واحدهای تحت پوشش بیمه محدود بود؛ ضمن اینکه ١٣٠٠ روستا تحت محاصره سیل قرار داشت و ٢۵ درصد واحدهای مسکونی خسارت دید. بنابراین ١.۶ میلیارد تومان خسارت برآورد می‏شود.
سلیمانی افزود: واحدهایی که بیمه آتش‏سوزی با پوشش آشوب و بلوا داشته اند و در اغتشاش اخیر خسارت دیده‏اند، شناسایی شده‏اند و در مرحله ارزیابی خسارت قرار دارند.
تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال خسارت به واحدهای آسیب‏دیده در اغتشاشات از سوی صنعت بیمه پرداخت شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام