EBTEKAR NEWSPAPER
جمعه, 09 اسفند 1398   Friday 28 February 2020

سرمقاله

کمیسیون مشترک برجام و چند ابهام مهم

محمدرضا ستاری

شرکت ساپکو با هدف تلاقی توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و نیازمندی‌های فن‌آورانه صنعت قطعه‌سازی، نخستین رویداد فن‌آورانه را با مشارکت متولیان و دست‌اندرکاران حوزه علم و فناوری برگزار کرد.
عادل پیر‌محمدی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت ساپکو، با اشاره به هدف تشکیل نخستین رویداد فناورانه گفت: این گردهمایی با هدف آشنایی قطعه‌سازان و شرکت‌های دانش‏بنیان که قابلیت تولید ندارند تشکیل شده تا قطعه‌سازان بتوانند قطعاتی که تاکنون خودکفا نشده و یا دانش فنی خاصی نیاز داشته را بومی‌سازی کنند.
پیرمحمدی در خصوص حضور شرکت کروز در این نمایشگاه گفت: کروز به عنوان یکی از شرکت‌های توانمند در حوزه قطعه‌سازی که در زمینه دانش فنی دارای قابلیت بسیار بالایی است و بخشی از قطعات مورد‏نیاز صنعت خودرو توسط این شرکت به خودکفایی رسیده است، در حال انجام پروژه‌هایی برای افزایش سطح داخلی‌سازی است.
وی در خصوص عملکرد بسیار بالای کروز در عرصه تولید داخل اظهار کرد: کروز مانند تعدادی از قطعه‌سازان دیگر در حال فعالیت در زمینه همکاری با شرکت‌های دانش‏بنیان و بومی‌سازی قطعات خودرو است و به خصوص در بحث خودکفایی و توسعه محصول فعالیت بالا دارد.
پیرمحمدی درخصوص حضور شرکت رایزکو در این نمایشگاه گفت: رایزکو مانند همه شرکت‌هایی که با گروه صنعتی ایران خودرو مشغول به همکاری هستند، گام‌های موثری در بومی‌سازی قطعات برداشته است. در اصل اولین شاخص برای همکاری شرکت‌های قطعه‌سازی با گروه صنعتی ایران خودرو، دانش‏بنیان بودن محصولات است.
مدیرعامل ساپکو در خصوص میزان عملکرد بسیار بالای قطعه‌سازان در زمینه خودکفایی تصریح کرد: در حال حاضر که مدت کوتاهی از شروع خودکفایی محصولات می‌گذرد، عملکرد قطعه‌سازان در این زمینه بسیار بالا بوده و حاصل آن خودکفایی در شرکت‌های زنجیره تامین است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام