سرمقاله

آخرین روزنه امید

علیرضا صدقی

کرمانشاه – کرمی – ابتکار : مرآتی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن ارائه گزارش عملکرد این شرکت در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نقش مهم رسانه ها در تابستان سال ۹۸ اشاره کرد وبیان کرد: رسانه ها در فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی برق در جامعه نقش بسیار تاثیرگذاری دارند و در پیک بار تابستان ۹۸ این مهم، ثابت شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بیان داشت: در حال حاضر برق در همه نقاط استان بصورت پایدار و مطمئن توزیع می گردد و حتی مرزداران در نقطه صفر مرزی نیز از نعمت برق برخوردار هستند و عملیات برقرسانی به تعدادی از پاسگاه های مرزی باقیمانده نیز تا پایان سال ۹۸ انجام می شود.
مرآتی مصرف انرژی برق در استان را ۲۱۲۶ کیلووات اعلام کرد و افزود: ۶۴۶ هزار مشترک خانگی در استان داریم که در مجموع با مشترکان صنعتی این مقدار به بیش از ۷۷۷ هزار مشترک در استان می رسد.
وی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر ۱۶۵ هزار خانوار روستایی دارای اشتراک برق بوده و تعداد روستاهای دارای برق در استان نیز به ۲ هزار و ۵۴۴ روستا می رسد که نسبت به سال های قبل افزایش چشمگیری را نشان می دهد.
مرآتی افزود: یکی از راهکارها در شرکت توزیع تشویق سرمایه گذار برای بحث انرژی های خورشیدی است که در این رابطه وزارت نیرو تعهد بازپرداخت ۲۰ ساله را دارد ما برای دو ماه تابستان که مشکل کمبود برق را داریم براساس قرارداد۲۰ساله که بامشترکین داریم برق را ازآنها خریداری می کنیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: با تفاهم نامه همکاری بین شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با کمیته امداد امام خمینی استان و بانک ملی برای ۵۱ خانوار تحت پوشش کمیته امداد سلول خورشیدی بر روی پشت بام منزل ایشان نصب گردیده تا خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد از این طریق امرار معاش کنند
مرآتی در ادامه افزود: کنتورهای هوشمند طرح فهام در استان پنج هزار و ۳۷۰ عدد بوده و کنتورهای هوشمند آب و برق نیز یک هزار و ۱۸۰ عدد می باشد که زیرساخت مانیتورینگ مشترکین نیز راه اندازی شده است.
رئیس هیات مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه ادامه داد؛ در ده ماهه اول سال ۹۸ بیش از ۱۴ هزار اشتراک به مشترکان اضافه گردیده همچنین طی این مدت ۲۱ روستا نیز به روستاهای برقدار استان اضافه شده است.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: قطع و جمع آوری انشعابات غیر مجازهمچنان تا پاک سازی کامل این پدیده نامتعارف بصورت جدی در دستور کار کلیه امورهای برق در استان می باشد.
وی اظهار داشت: کارگاه های آموزشی مدیریت مصرف برق با دعوت از مدیران و صاحبان صنایع همکار برگزار و ضمن آموزش را های مصرف بهینه برق در صنایع و خصوصا همکاری های آنان با شرکت برق در زمان های پیک مصرف از ایشان تجلیل شد به صورتی که حدود یک میلیار و ۴۰۰ میلیون تومان برای اینگونه مشترکین پاداش همکاری در تابستان ۹۸ اختصاص داده شد.
در پایان کلیه خبرنگاران ومدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه باحضور در واحد پاسخگویی ۱۲۱ وسایت دیسپاچینگ شرکت خدمات قابل ارائه در این واحدهای حساس را تشریح نمودند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام