سرمقاله

روانکاوی سیاسی

کورش الماسی

اقدام‌های نفت مناطق مرکزی در سه حوزه عملیاتی بررسی شد
کرمانشاه – کرمی - ابتکار : از ابتدای شیوع ویروس کرونا، در شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران کمیته تخصصی با حضور مسئولین مرتبط تشکیل شده و تمامی فعالیت‌ها به صورت دائمی بررسی، پایش و پیگیری می‌شود
نشست کمیته مدیریت شرایط اضطراری سطح ۳ (بالاترین سطح مدیریتی و تصمیم گیری) با حضور فرخ علیخانی، معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید به عنوان جانشین رئیس کمیته شرایط اضطراری، حبیب الله سمیع، مدیرعامل محترم سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به عنوان فرمانده صحنه، مانی عبداله زاده راد، مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ملی نفت به عنوان دبیر کمیته، ناصر مولایی، مدیر منابع انسانی و مجید بوجارزاده، رئیس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران و دیگر اعضای این کمیته در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برگزار شد.
فرخ علیخانی در این نشست که به میزبانی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران برگزار شد، با بیان اینکه در شرکت ملی نفت ایران در راستای اجرای ابلاغیه‌های صادره از مراجع بالاتر، از همان روزهای نخست و بنابر اهمیت موضوع، جلسات متعدد تشکیل و وضعیت به صورت روزانه پایش می‌شود، گفت: بر این اساس مسائل هر بخش بررسی و راه حل ها تصمیم گیری و ابلاغ و پیگیری می‌شود.
رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در این نشست ضمن تشریح اقدام‌های پیشگیرانه که از ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور در این شرکت آغاز شده است، اظهار کرد: خوشبختانه با این اقدامات تاکنون مورد نگران کننده ای در این حوزه نداشته ایم و تولید گاز با تمام توان در حال انجام است.
وی همچنین با اشاره به اینکه برنامه‌های متعددی برای آموزش همکاران اجرایی شده است، اظهار کرد: ورود و خروج کارکنان این شرکت در ۱۰ استان و بخش‌های درگیر پایش شده و در این مسیر اقلامی مانند ماسک و مواد ضد عفونی کننده به تعداد مورد نیاز تهیه و در بین همکاران توزیع شده است و به صورت دائمی در حال بررسی و تامین است.
حاتمی با بیان اینکه نشست‌ها و همایش‌ها در این شرکت لغو شده است و در ورودی ساختمان‌ها نیز تب سنجی انجام می‌شود، افزود: همه موارد ایمنی و بهداشتی مطابق با دستورالعمل‌های صادر شده از سوی شرکت ملی نفت ایران اجرایی شده است.
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت نیز در این نشست ضمن تقدیر از فعالیت‌های انجام شده در شرکت‌های تابعه، بر ضرورت پایش مستمر و پیگیری اقدام‌ها تا پایان بحران کرونا تاکید کرد.
حبیب الله سمیع اظهار کرد: با هماهنگی و موافقت مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و در راستای ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی شرکت، ۲۰ دستگاه تجهیزات کمک تنفسی خریداری و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اهواز برای خدمات دهی بیشتر به بیماران مبتلا به کرونا قرار خواهد گرفت.
وی افزود: همچنین به منظور تشخیص بهتر ویروس کرونا یک دستگاه سی تی اسکن جدید برای بیمارستان نفت تهران و ۱۱ آمبولانس جدید و مجهز ویژه خدمات برای این بیماری خریداری و در بیمارستان تهران و مناطق عملیاتی نفت خدمات دهی خواهند کرد.
مدیر HSE شرکت ملی نفت ایران نیز به عنوان دبیر کمیته شرایط اضطراری در این نشست به تشریح اقدام‌های پیشگیرانه و عملیاتی این مدیریت و ابلاغیه‌های ارسالی به شرکت‌های تابعه پرداخت.
مانی عبداله زاده راد همچنین ضمن تشکر از همه کارکنان ستادی و عملیاتی در راستای پیشگیری از بیماری کرونا و مقابله با آن، گفت: از کارکنان درخواست می‌شود توجه ویژه ای به رعایت نکات ایمنی به خصوص در روزهای پایانی سال داشته باشند تا با تلاش همگانی حوادث کمتری در صنعت نفت داشته باشیم.
بر اساس این گزارش، در ادامه این نشست ارتباط به صورت ویدئو کنفرانس با سه شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق، غرب و زاگرس جنوبی برقرار شد و مدیران این سه شرکت نیز آخرین اقدام‌ها و برنامه‌ها برای مقابله با کرونا در هر شرکت را تشریح کردند


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام