EBTEKAR NEWSPAPER
یکشنبه, 17 فروردین 1399   Sunday 5 April 2020

سرمقاله

آن‌چه کرونا به ما نشان داد

علیرضا صدقی

به گزارش ایسنا، علی بهره‌مند با بیان اینکه ابلاغیه‌های وزارت بهداشت، وزارت صمت و اتاق اصناف را به اعضای اتحادیه ابلاغ کرده‌ایم، اظهار کرد: شیرینی داخل فر حدود نیم ساعت تا یک‌ساعت در درجه ۲۰۰ تا ۴۰۰ سانتی گراد و در حرارت غیر مستقیم قرار می‌گیرد. طبیعتا در این درجه ویروس در شیرینی باقی نمی‌ماند.
وی ادامه داد: توصیه کردیم فروشندگان در شیرینی فروشی‌ها از دستکش یکبار مصرف و ماسک استفاده کنند. همچنین در قنادیها نیز وسایل بهداشتی مانند دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده وجود دارد و مشتریان می‌توانند از آنها استفاده کنند و روزانه محیط قنادی نیز تمیز می‌شود. از طرفی شیرینی‌ها پس ازاینکه از فر خارج می‌شوند در یک جعبه استاندارد بسته‌بندی می‌شوند و پس از بسته‌بندی به انبار می‌رود.
رئیس اتحادیه صنف قنادان تهران با بیان اینکه شیرینی‌های مخصوص عید پیش از شیوع ویروس کرونا و دو ماه مانده به عید تهیه شده بودند، گفت: شیرینی‌های شب عید مشکلی از نظر سلامت ندارند، اما اگر مشتریان حساسیت بیشتری دارند می‌توانند شیرینی خشک را داخل فر و مایکرویو تحت حرارت قرار دهند.
وی تصریح کرد: در مورد شیرینی خشک باید گفت که تمام فرآوری‌ها قبل از قرارگیری در فر انجام می‌شود و بعد از آن شیرینی‌ها در فر تحت حرارت قرار می‌گیرند. در مورد شیرینی تر نیز باید گفت که خامه این شیرینی‌ها استاندارد بوده و از کارخانجات معتبر تهیه می‌شود. همچنین موقع افزودن خامه نیز افراد حتما از دستکش استفاده می‌کنند و محیط نیز ضدعفونی شده است.
به گفته وی به شیرینی فروشی‌ها ابلاغ کردیم کارمندانی که در مغازه شیرینی فروشی هستند به داخل کارگاه تولید شیرینی رفت و آمد نداشته باشند و تنها یک یا دونفر اجناس را از کارگاه به داخل مغازه منتقل کنند.
رئیس اتحادیه صنف قنادان با بیان اینکه مردم نگرانی‌ای از بابت شیرینی نداشته باشند، گفت: قیمت هر کیلوگرم شیرینی زبان، پاپیونی، دانمارکی ۲۸هزارتومان، ‌کیک یزدی ۲۱ هزارتومان و شیرینی تر نیز ۳۵هزارتومان است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام