سرمقاله

مزد ترس

رضا دهکی

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر: خرید و فروش طلا و جواهر در فضای مجازی طبق قانون ممنوع است.
به گزارش خبرآنلاین، محمد کشتی‌آرای افزود: خرید و فروش طلا و جواهر در فضای مجازی طبق قانون ممنوع است و هرگونه مسئولیت ضرر و زیان در این خرید و فروش‌ها به عهده خریدار است.
وی در ادامه افزود: با توجه به اطلاعیه‌ای که از سوی اتاق اصناف ایران و اتاق اصناف تهران با هماهنگی با ستاد مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت صادر شده تمامی واحدهای صنفی فروش طلا و جواهر تا ۳۰ فروردین تعطیل است.
کشتی‌آرای با اشاره به اعلام روزانه قیمت‌ها گفت: با توجه به این که در بازارهای جهانی قیمت وجود دارد و انس جهانی با نوساناتی روبه‌رو بوده قیمت‌ها به طور روزانه اعلام می‌شود.
وی در بخش دیگری از صحبت‌ها با اشاره به مفهوم معاملات پشت خطی افزود: بین تعدادی از افراد صنف به صورت محدود و آن دسته از افرادی که به هم اعتماد دارند در بازار حرفه‌ای طلا و جواهر معاملاتی انجام می‌شود که در اصطلاح به آن معاملات پشت خطی می‌گویند.
کشتی‌آرای در ادامه گفت: بر این اساس با توجه به قیمت انس جهانی و بازار ارز دیروز، انس جهانی به هزار و ۹۸۶ دلار رسید که نسبت به هفته گذشته ۶۴ دلار با افزایش قیمت مواجه بوده است. نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر همچنین افزود: قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۶ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان، نیم سکه ۳ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۷۰ هزار تومان، سکه‌های گرمی ۹۸۰ هزار تومان، هر مثقال طلا ۲ میلیون و ۷۳۷ هزار تومان و هرگرم طلای ۱۸ عیار ۶۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام