سرمقاله

نمود شکاف گفتمانی در دناپلاس

ژوبین صفاری

سارق جوان که با دوستانش به یک باغ رفته بودند با کتک‏کاری توسط نگهبان جوان و دوستانش به کام مرگ رفت.
سرهنگ کارآگاه علی گودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت: ساعت یک و نیم بامداد 10 فروردین ماه از طریق بیمارستان امام حسین‏(ع) یک فقره فوت مشکوک به کلانتری 106 نامجو اعلام شد. وی افزود: با حضور ماموران کلانتری و تایید خبر اولیه مشخص شد متوفی مرد جوان 40 ساله است که توسط اورژانس تهران از خیابان اتحاد به بیمارستان منتقل و فوت کرده است. بلافاصله موضوع به بازپرس کشیک ویژه قتل و کارآگاهان اداره دهم اعلام شد.
آثار قتل روی جسد مرد جوان
این مقام انتظامی تصریح کرد: در بررسی‌های اولیه ظاهری متوفی آثار ضرب و جرح در بدن وی مشهود بود که کارآگاهان موضوع را به مرجع قضائی اعلام و به دستور بازپرس جسد برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت. معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه با آغاز تحقیقات جنایی هویت متوفی سهراب، 43 ساله شناسایی و مشخص شد که متوفی چندین فقره سابقه کیفری در سال‌‌های اخیر دارد، افزود: در ادامه کارآگاهان راهی محل کشف جسد شدند و در تحقیقات میدانی، تصویر شخصی که در حال کمک کردن به عوامل اورژانس است، به دست آمد. گودرزی در ادامه گفت: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی هویت این فرد را به نام سامان که شخص دورگردی است، شناسایی کردند.
خانواده‏ای نگران از ناپدید شدن فرزندشان
وی در ادامه گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات مشخص شد خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 147 گلبرگ از فقدان همسرش به نام سهراب اعلام شکایت کرد و گفت چند روز است از همسرم خبری ندارم که بلافصله با دعوت وی و رویت تصویر جسد کشف شده، همسر فقدانی شناسایی شد.
دستگیری قاتل
سرهنگ گودرزی با بیان اینکه کارآگاهان 28 فروردین ماه سامان را دستگیر و به اداره دهم منتقل کردند، ادامه داد: سامان اظهار کرد: «8 فروردین ماه من به اتفاق سهراب برای سرقت از باغی در محدوده جاجرود رفتیم ولی از شانس بد ما 3 نفر در باغ حضور داشتند که ما را دستگیر کردند و تا آنجا که جا داشت ما را کتک زدند و رهایمان کردند». وی افزود: سامان در ادامه گفت: «از آنجا که حال من نسبت به سهراب مساعد بود با اورژانس تماس گرفتم و او را به بیمارستان منتقل کردند و اطلاعی از فوت او نداشتم».
این مقام انتظامی اظهار کرد: یکم اردیبهشت ماه کارآگاهان با هماهنگی‌های قضائی راهی باغ اعلامی شدند و در یک عملیات پلیسی هر سه متهم را دستگیر و در تحقیقات اولیه به ضرب و شتم هر دو سارق معترف شدند و اعلام کردند که ما در باغ در حال استراحت بودیم و ناگهان متوجه حضور دو سارق شدیم که در حال سرقت فنس‌های آهنی بودند. بلافاصله دستگیرشان کردیم و پس از ضرب و جرح هر دو را رها کردیم و اطلاعی از فوت نداشتیم. سرهنگ کارآگاه گودرزی در پایان گفت: با توجه به دستگیری عاملان جنایت و اعتراف صریح به ضرب و جرح هر سه متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم قرار دارند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام