سرمقاله

دو روی سکه اعتراض

ژوبین صفاری

رئیس کلانتری ۱۱۱ هفت‌چنار پایتخت از دستگیری اعضای باند ۳ نفره کلاهبرداری اسکمیری در منطقه هفت‌چنار خبر داد و گفت: متهمان به ۳۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲.۵ میلیارد ریال اعتراف کردند.
سرهنگ هادی زمانیان در تشریح این خبر گفت: فردی با مراجعه به کلانتری از برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش خبر داد و عنوان کرد: در کنار دستگاه خودپرداز بانکی چند نفر ایستاده بودند که یکی از آنها رمز کارت مرا به صورت تلفنی برای فردی که پشت تلفن بود، خواند و از محل دور شد و پس از دقایقی متوجه شدم مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال  از حسابم برداشت شده است. وی افزود: بدین ترتیب تیمی از ماموران عملیات کلانتری برای بررسی موضوع به محل رفته و مشاهده کردند چند مرد سوار بر یک نیسان آبی‌رنگ در حال زاغ‌زنی هستند که به سرعت ماموران وارد عمل شده و پس از دستگیری هر سه متهم در بررسی از خودرو یک دستگاه اسکیمر که روی دستگاه عابربانک نصب می‌کنند، کشف کردند.
این مقام پلیسی ادامه داد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد متهمان دستگاه اسکیمر را روی دستگاه خودپرداز نصب کرده و یکی از آنها پشت سر افراد مراجعه‌کننده به دستگاه خودپرداز ایستاده و زمانی که افراد رمز کارت بانکی خود را وارد می‌کنند، یکی از کلاهبرداران رمز را از طریق تلفن به همدست دیگرش که داخل خودروی نیسان نشسته بوده تکرار می‌کرده است و بعد از رفتن مشتریان از دستگاه خودپرداز، دستگاه اسکیمر را برداشت می‌کردند و با توجه به اینکه همه مشخصات کارت کپی شده و رمز کارت نیز در اختیار داشتند از حساب افراد پول برداشت کرده یا انتقال می‌دادند. رئیس کلانتری ۱۱۱ هفت‌چنار گفت: متهمان به ۳۰ فقره کلاهبرداری اسکیمری به ارزش دو میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال اعتراف کردند که متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند. سرهنگ زمانیان در توصیه به شهروندان افزود: کاربران در زمان استفاده از دستگاه خودپرداز به صورتی رمز کارت خود را وارد کنند که برای دیگران قابل رویت نباشد و از دستگاه‌هایی استفاده کنند که روی آن نوشته باشد آنتی‌اسکیمر و به چراغ سبز روی دستگاه در محل ورود کارت عابربانک توجه کنند که وجود داشته باشد. بر اساس گزارش سایت پلیس، وی در پایان گفت: چنانچه افرادی در یک ماه گذشته در منطقه هفت‌چنار هدف کلاهبرداری به شیوه اسکیمر قرار گرفته‌اند به کلانتری ۱۱۱ هفت چنار مراجعه کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام