سرمقاله

دو روی سکه اعتراض

ژوبین صفاری

رئیس کلانتری ۱۰۷ فلسطین از دستگیری موبایل‌قاپ حرفه‌ای خبر داد و گفت: متهم به ۱۵۰ فقره موبایل‌قاپی اعتراف کرد.
سرهنگ حسین مهریان با اعلام این خبر گفت: روز یکشنبه اکیپی از ماموران کلانتری ۱۰۷ فلسطین در حال گشت‌زنی در حوالی خیابان شریعتی بودند که با مردی روبه‌رو شدند که سراسیمه به سمت کلانتری در حال دویدن بود. ماموران به سرعت به سراغ مرد هراسان رفته و وی عنوان کرد، دقایقی قبل پسر جوانی با موتور آپاچی سفید کوله‌پشتی‌اش را که یک لپ‌تاپ داخلش بوده را به سرقت برده است. وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع ماموران طرح مهار را به اجرا گذاشتند و مشخصات موتور سارق جوان در اختیار تیم‌های گشتی پلیس قرار گرفت تا اینکه پس از دقایقی یکی از تیم‌های گشتی، سارق موتورسوار را در خیابان انقلاب شناسایی و عملیات دستگیری کلید زده شد و متهم وقتی خود را در برابر پلیس دید سعی بر فرار داشت که پس از برخورد با چند خودرو روی زمین افتاده و دستگیر شد.
این مقام پلیسی ادامه داد: ماموران با دستگیری موتورسوار، در بازرسی از آن کوله‌پشتی سرقت شده را به دست آوردند و در ادامه از کیف کمری متهم ۳ گوشی سرقتی که در حال زنگ خوردن بود کشف کردند، ماموران در پاسخ به این تماس‌ها از مال‌باخته‌ها خواستند تا برای شناسایی و گرفتن گوشی موبایل‌شان به کلانتری مراجعه کنند، همچنین از متهم مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال وجه نقد نیز کشف شد.
رئیس کلانتری ۱۰۷ فلسطین اظهار کرد: متهم در اعترافاتش عنوان کرد، چند روز قبل کیف‌دستی زن جوانی را به سرقت برده که با فروش طلاهای داخل کیف ۳۰۰ میلیون ریال به دست آورده که با فروش موتور خودش و ۲۰۰ میلیون ریال پول طلای سرقتی اقدام به خرید موتور آپاچی سفیدرنگ کرده و مابقی پول نیز همراهش بوده است. براساس گزارش سایت پلیس، سرهنگ مهریان گفت: در تحقیقات از متهم مشخص شد که وی در مدت زمان یک سال و ۶ ماه در محدوده‌های کلانتری‌های ۱۰۳ گاندی، ۱۰۵ سنایی و ۱۰۷ فلسطین موبایل‌قاپی می‌کند و این سارق ۳۸ ساله به ۱۵۰ فقره سرقت موبایل اعتراف کرده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام