سرمقاله

دو روی سکه اعتراض

ژوبین صفاری

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه هزینه‌های جرم در کشور، بازدارنده نیست گفت: پایین بودن هزینه جرم باعث افزایش جرایم شده و مجرمان آسایش مردم را هدف قرار داده اند؛ پس لازم است هزینه های جرم افزایش یابد.
سردار قاسم رضایی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینکه پلیس به عنوان ویترین نظام ، سازمانی است که مردم برای گرفتن خدمات به آن مراجعه می‌کنند تصریح کرد: نیروی انتظامی وظیفه دارد در راستای حفظ حقوق و پیگیری مطالبات مردم، کوشا بوده و تلاش دارد در گام دوم انقلاب حرکت مضاعف و جدیدی را در این خصوص داشته باشد. وی، جرایمی همچون سرقت، قاچاق موادمخدر و ناهنجاری‌های اجتماعی را از دغدغه‌های مردم بیان کرد و گفت: همه متولیان و مسئولان کشور باید پیگیر رفع این مشکلات و ناهنجاری‌ها باشند و با وضع قانون و مقررات جدید در ارتقای احساس امنیت شهروندان قدم بردارند. سردار رضایی با بیان اینکه پلیس خادم مردم بوده و به صورت شبانه‌روزی امنیت آنها را برقرار کرده است، تصریح کرد: نیروی انتظامی در قبال اراذل و اوباش، افراد عربده‌کش و کسانی که آسایش مردم را به هم می‌زنند بی‌تفاوت نیست و با آنها با اقتدار برخورد می‌کند. جانشین فرمانده نیروی انتظامی ضمن قدردانی از دستگاه قضا در حمایت از ناجا افزود: باید مواد قانونی در خصوص برخورد با افرادی که باعث سلب امنیت عمومی جامعه می‌شوند ارتقا یابد و مجازات این افراد پس از دستگیری نیز جدی باشد. به گزارش پایگاه خبری پلیس وی با بیان اینکه پلیس، انعکاس‌دهنده مطالبات مردم به دیگر سازمان‌ها است اظهار کرد: این حق یک فرد انقلابی است که در گام دوم انقلاب، خواستار بازنگری در قوانین در خصوص برخورد با مجرمان باشد؛ چراکه قانون باید اثر بازدارندگی داشته باشد.
جانشین فرمانده ناجا همچنین در حاشیه سفر به استان یزد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایران اسلامی ۴۰ سال است که میزبان بیش از ۳ میلیون نفر از مردم شریف افعانستان است، گفت: به هیچ عنوان نمی‌شود فتنه غرق شدن اتباع افغانستانی را به مرزبانان ناجا نسبت داد و این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد. سردار رضایی گفت: جمهوری اسلامی یکی از مقتدرترین کشورهای منطقه و پرچمدار مقابله با استکبار جهانی است و تمام معادلات و منافع نامشروع استکبار جهانی به‌ویژه دولت و ارتش تروریستی آمریکا را به هم زده است. وی با بیان اینکه استکبار جهانی هر روز به دنبال ایجاد توطئه و فتنه جدیدی برای ایران است، ادامه داد: یکی از فتنه‌هایی که آنها درست کرده و به مردم شریف و مسلمان افغانستان القا کرده‌اند، این موضوع بوده است. جانشین فرمانده ناجا گفت: زمانی که موضوع غرق شدن تعدادی از اتباع مطرح شد، بلافاصله با فرمانده مرزبانی تایباد تماس گرفتم و با بررسی‌های به عمل آمده، مشخص شد چنین موضوعی وجود نداشته و اصلا چنین روحیه‌ای در مرزبان‌های ایران وجود ندارد. وی با بیان اینکه ایران اسلامی ۴۰ سال است که میزبان بیش از ۳ میلیون نفر از مردم شریف و مسلمان افعانستان است، خاطرنشان کرد: دولت و ملت مسلمان افغانستان که ۴۰ سال درگیر فشار جنگ‌های داخلی است و تنها حامی آنها ایران است، باورشان نیست که این موضوع مربوط به مرزبانان جمهوری اسلامی باشد و قطعا به زودی این فتنه به دست ملت افغانستان برملا خواهد شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام