سرمقاله

دو روی سکه اعتراض

ژوبین صفاری

تبریز - فلاح: نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با بیان اینکه موضوع کیفیت آسفالت معابر از مواردی است که باید هر از چند بار توسط اعضای شورا تذکر داده شود، گفت: کاملا روشن است که شهرداری در موضوع نظارت بر طرح‌های آسفالت‌ریزی با کم‌کاری و کوتاهی مواجه است.
وضعیت بدتر و خطرناک تر شده است
سونیا اندیش در جلسه شورای اسلامی شهر تبریز افزود: کیفیت پخش اصولی آسفالت از نظر کارشناسان مناسب نیست؛ موضوع اصلاح سطح دریچه های فاضلاب و سایر تاسیسات شهری موجود در معابر هنوز حل نشده باقی مانده است و حتی در مواردی وضعیت بدتر و خطرناک تر نیز شده است.
آسفالت ریزی معابر با اعمال نفوذهای غیرصحیح
وی مبنای اولویت بندی آسفالت معابر شهر را نامشخص خواند و گفت: به نظر می رسد اولویت بندی آسفالت ریزی معابر با سلیقه های شخصی و اعمال نفوذهای غیرصحیح تعیین می شود و این عدم اولویت بندی صحیح در کنار بی توجهی به امر نظارت، عملا هزینه های اصلاح معابر شهر را بی اثر و کم اثر کرده است؛ به رغم بودجه های بالایی که برای این امر اختصاص می دهیم، نتایج آن را در سطح شهر و در میزان رضایت شهروندان نمی بینیم.
نایب رییس شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: عدم دقت کافی پیش از لکه گیری و برچیده نشدن تجهیزات ترافیکی مثل سرعت گیرها در حین آسفالت ریزی از جمله مشکلات مبتلابه است که راهکار برون رفت از آن نظارت بیشتر و استفاده از نیروهای متخصص و دلسوز برای علت یابی خرابی های روسازی، همتراز نمودن دریچه های تاسیسات شهری از جمله فاضلاب، آب، برق، مخابرات می باشد.
نبود نظارت معاونت فنی و عمرانی شهرداری
اندیش، نبود نظارت بهتر و بیشتر معاونت فنی و عمرانی شهرداری بر عملیات لکه گیری، بی توجهی به ساعات اوج ترافیک و همچنین هدایت اصولی ترافیک در زمان پخش آسفالت به منظور جلوگیری از نارضایتی شهروندان و عدم استفاده از علائم هشدار دهنده کافی، چراغ چشمک زن و نوار خطر سبب بروز خسارت جانی و مالی به شهروندان می شود.
وی ادامه داد: برای نمونه به تازگی در پایین تر از میدان بهارستان در بلوار شهید شفیع زاده شاهد واژگونی خودرو بودیم.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز، اجرایی کردن دوره تضمین آسفالت در آسفالت ریزی های سطح شهر بخصوص آسفالت ریزی های اساسی، محدود نکردن فصل کاری آسفالت ریزی با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیم سرد شهر تبریز، لزوم استفاده از مصالح کوهی بجای رودخانه ای و تجهیز آزمایشگاه کنترل کیفیت آسفالت بر اساس استاندارد ملی ۱۴۸۵۰ جهت افزایش کیفیت اسفالت تولیدی را از دیگر مشکلات رایج در زمینه آسفالت ریزی تبریز برشمرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام