سرمقاله

دو روی سکه اعتراض

ژوبین صفاری

ترس از آینده و رویدادهای پیش‌رو یکی از مشغله‌های همیشگی هر کدام از ما بوده است. روزانه افراد زیادی در فراغ اطمینان از آسودگی زندگی فردا، گاه به دنبال راهی می‌گردند که حداقل کمی از لغزش آسایش آینده خود و خانواده خویش را کاهش دهد. بی‌تردید تصور و برنامه‌ریزی برای آینده مبتنی بر داشته‌های شخصی موج آرامش را به ساحل زندگی باز خواهد گرداند. شاید این مهم امکان نیابد مگر با دریافت و انتخاب راهی برای نزدیک شدن به همه تصورات ذهنی که بخشی از آسایش و خوشبختی را در خود ذخیره کرده است.
بانک مهر ایران در کنار همه طرح‌ها و برنامه‌های اقتصادی، هیچ‌گاه از ورود در طرح‌های آینده‌نگر و عام‌المنفعه خودداری نکرده است و پیوسته خود را ملزم به ارائه طرح‌هایی با شاخصه‌های تسهیلاتی و خدمات به عموم مردم کرده است. «طرح مهر آتیه نوین» در همین راستا است.
بانک مهر ایران، ارائه خدمات طرح مهر آتیه نوین را بر مبنای زمان حال و آینده با الویت‌بندی ایجاد اشتغال و ارزش‌آفرینی در راستای تامین آتیه افراد قرار داده است. در این طرح متقاضیان می‌توانند با واریز مستمر مبلغی به صورت ماهانه یا سالانه، نسبت به افزایش امتیاز میانگین خود در میان‌مدت و بلندمدت اقدام کنند. هر خانوار بنا به ظرفیت و توان اقتصادی خویش می‌تواند متناسب با چشم‌انداز مشخص برای خود و فرزندان خویش آینده‌ای مناسب را امیدوار باشد.
فرد متقاضی ابتدا می‌بایست حساب پس‌انداز ویژه در طرح مهر آتیه نوین را در بانک مهر ایران برای خود و یا اشخاص موردنظر افتتاح کند. سپس با واریز مبالغ مستمر ماهانه یا سالانه به صورت مبلغ ثابت در طول کل دوره یا با افزایش سالانه مبلغ حسب انتخاب خود آن را وارد جریان اندوخته مالی خود می‌کند. با توجه به اینکه حداکثر مدت اکتساب میانگین قابل انتخاب از سوی مشتری۱۰ سال است و امکان برخورداری از تسهیلات با مدت بازپرداخت حداکثر ۶۰ ماهه حسب انتخاب مشتری است. مواعد بهره‌مندی از تسهیلات پایان سال سوم، ششم و دهم با نرخ کارمزد تسهیلات چهار درصد به ازای مانده هر سال محاسبه می‌شود. طرح مهرآتیه نوین، به صورت تلفیقی از طرح‌های پیوند مهر ۱ و ۲، در راستای ایجاد اشتغال و کارآفرینی و با قابلیت انتقال مشتری از طرح اول به طرح دوم است. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران مخاطب و منظور طرح مهر آتیه نوین را معطوف به چند دسته کرده است. بخش اول طرح مهر آتیه نوین شامل والدینی می‌شود که هراسان از آینده ناپیدای فرزند خویش بی‌وقفه در اندیشه و تکاپوی یافتن راه‌های خوشبختی آن‌ها هستند.
بخش دوم طرح مهر آتیه نوین شامل افرادی می شود که هم اکنون در حال تحصیل بوده و بنا به شرایط و تغییرات زندگی قصد دارند در آینده به واسطه اندوخته خود اقدامی در جهت راه اندازی کسب و کاری صورت دهند. اما بخش سوم معطوف به کارمندان سازمان ها و شرکت هایی می شود که قصد برنامه ریزی و تامین آتی هزینه ها و مخارج آتیه خود و خانواده خویش را به موجب یک پس انداز با انگیزه دارند. در این بین اشتغال و کسب درآمد یکی از مهمترین گزینه های پیش روی طرح مهر آتیه نوین است. با نگاهی به نحوه هدف گذاری طرح مهر آتیه نوین درمی یابیم که این طرح در واقع تنها سه بخش را تحت پوشش قرار نمی دهد بلکه هر کس که آینده و روند زندگی و کیفیت آن برای وی مهم و قابل تامل باشد می بایست به چنین طرحی به عنوان راهی برای تضمین آینده نگاه کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام