سرمقاله

دو روی سکه اعتراض

ژوبین صفاری

شهردار سنندج از آغاز احداث پارک تفریحی، فرهنگی و ورزشی در دگایران سنندج خبر داد و گفت: این پارک در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار احداث می‌شود.
حشمت الله صیدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این پارک در محدوده ما بین بلوار نظام مهندسی و جنب آپارتمانی‌های مسکن مهر در دگایران و در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار شامل سکو و نشیمنگاه، احداث زمین ورزشی چند منظوره، سایت صخره نوردی، مسیر دوچرخه سواری کوهستان، مسیر پیاده روی، آمفی تائتر روباز ۷۰۰ نفره و احداث پارکینگ است.
وی افزود: احداث اماکن تفریحی و ورزشی و همچنین احداث پارک‌ها و تفرجگاه‌ها درارتقاء سطح سلامت شهروندان و پرکردن اوقات فراغت شهروندان بویژه جوانان بسیار حائز اهمیت است.شهردار سنندج ادامه داد: در راستای توسعه سرانه فضای سبز و ساماندهی برخی از معابر اصلی سطح شهر سال گذشته ۱۲۳ هزار متر مربع فضای سبز در نقاط مختلف سطح شهر احداث شد.
صیدی یادآور شد: با برنامه ریزی های صورت گرفته احداث فضاهای سبز و پارک‌های درون محلی در اولویت برنامه‌های این شهرداری قرار دارد.
وی بیان کرد: یکی از مکان‌های که پتانسیل احداث مکان تفریحی ورزشی را داشت زمین واقع در مابین بلوار نظام مهندسی و جنب آپارتمان‌های مسکن مهر دگایران است که سال گذشته این محدوده تحت عنوان کوچکه رش نهال کاری شد.شهردار سنندج گفت: احداث سکوها و نشیمنگاه جهت استراحت شهروندان به تعداد ۴۰ سکو در محدوده این پارک در حال احداث است.صیدی اظهار داشت: در راستای اجرای فعالیت‌ها و برگزاری مراسمات فرهنگی آمفی تائتر روباز به گنجایش ۷۰۰ نفره احداث خواهد شد.وی افزود: در راستای توسعه ورزش همگانی و ارتقا سطح سلامت شهروندان احداث زمین ورزشی چند منظوره، مسیر دوچرخه سواری کوهستان، سایت صخره نوردی و همچنین مسیر پیاده روی احداث خواهد شد.شهردار سنندج ادامه داد: ایجاد جاده دسترسی در دو مسیر و همچنین احداث پارکینگ در مسیر پایین دست این پارک از دیگر اقدامات در راستای احداث این پارک زیبا است.
صیدی یادآور شد: کاشت نهال و همچنین نورپردازی این پارک از جمله دیگر اقدامات شهرداری منطقه سه در جهت تکمیل این پارک است.
وی بیان کرد: امیدواریم با تلاش شبانه روزی بتوانیم در پایان فصل عمرانی سالجاری بتوانیم این پارک زیبا را به بهره برداری برسانیم.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام