سرمقاله

آخرین روزنه امید

علیرضا صدقی

کیا می‌خواهد یک خودروی برقی ارزان‌قیمت و ریزه‌میزه برای رقابت با سیتروئن Ami را به بازار بفرستد. این خودرو قیمتی در حد 6 هزار یورو داشته یا با رقم‌های بسیار پایین اجاره داده می‌شود.
دلیل اصلی این موضوع به گفته مدیر اروپای کیا موتورز، ترس مردم از استفاده از خودروهای حمل‌ونقل عمومی در دوره همه‌گیری بیماری‌هایی چون کرونا است. به گفته Emilio Herrera، بررسی و نظرسنجی‌های این شرکت در چین نشان داده که مردم در حال تغییر از گزینه حمل‌ونقل عمومی به شخصی هستند. در حالی که استفاده از خودروی شخصی قبل از بحران کرونا در چین به میزان 34 درصد بود، این میزان اکنون به 65 درصد افزایش یافته است؛ زیرا مردم در خودروی خود احساس امنیت بیشتری می‌کنند.
به گفته هررا، کیا اکنون در حال برنامه‌ریزی برای ساخت یک ماشین کوچک الکتریکی است تا از این تغییرات استفاده کند. او می‌گوید: ما در حال مطالعه پیشنهادهایی برای تولید خودروهایی بسیار کوچک برای مصارف شهری هستیم. این خودروی تمام الکتریکی، برد کمی دارد اما تنها در محدوده شهری مورد استفاده واقع می‌شود. خودروهایی مانند سیتروئن Ami می‌توانند جایگزین حمل‌ونقل عمومی شوند. به شرطی که بتوانیم با هزینه‌ای بسیار نزدیک با حمل‌ونقل عمومی این خودروها را تحویل مردم دهیم.
بنابراین این نوع خودروها را می‌توان در مدل‌های اشتراکی یا اجاره‌ای انعطاف‌پذیر در دسترس مشتریان گذاشت، مثلاً سیتروئن Ami را می‌توان با هزینه ماهانه تنها 19.99 یورو در فرانسه اجاره کرد.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام