سرمقاله

ترامپ یا بایدن؟

جلال‌خو ‌ش چهره

مینی سریال «چرنوبیل» با نامزدی در ۱۴ شاخه از جوایز آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا، پیشتاز این جوایز نام گرفت.
به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، جوایز تلویزیونی بفتا که امسال مراسم اعطای جوایز خود را به سبب بحران جهانی شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد کرد، فهرست نامزدهای شاخه‌های مختلف را در حالی اعلام کرد که مینی سریال «چرنوبیل» محصول شبکه «آچ بی او» در ۱۴ شاخه از جمله بهترین مینی‌سریال، کارگردانی، تدوین، چهره‌پردازی، موسیقی متن، تیم بازیگران، جلوه‌های ویژه، نویسندگی همچنین بهترین بازیگر اصلی مرد (جارد هریس) و بهترین بازیگر مرد نقش مکمل (استلان اسکارزگارد) نامزد کسب جایزه است.
سریال «چرنوبیل» که روایتگر فاجعه هسته‌ای آوریل ۱۹۸۶ در اوکراین و تلاش‌های بی‌سابقه برای پاک‌سازی آن است در تاریخ ۶ مه ۲۰۱۹ رونمایی شد و پس از آن به ترتیب در ۱۳، ۲۰ و ۲۷ مه قسمت‌های دوم تا چهارم آن از سوی شبکه «HBO» منتشر شد. قسمت پنجم و نهایی این سریال نیز در تاریخ سوم ژوئن (۱۳ خرداد) سال گذشته عرضه شد.
این سریال در جوایز امی ۲۰۱۹ در ۱۹ شاخه نامزد کسب جایزه بود و درنهایت جوایز بهترین مینی‌سریال و همچنین بهترین کارگردانی و نویسندگی مینی‌سریال را به خود اختصاص داد. سریال «تاج» محصول کمپنی نتفلیکس نیز با نامزدی در ۷ شاخه پس از «چرنوبیل» بیشترین تعداد نامزدی جوایز تلویزیونی بفتا را به خود اختصاص داده است.
سریال «فلیبگ» و «وظیفه / شرم» نیز هر یک در ۶ شاخه شانس کسب جایزه دارند.
مراسم اعطای جوایز تلویزیونی بفتا روز ۳۱ جولای (۱۰ مرداد) به صورت مجازی برگزار می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام