سرمقاله

مزد ترس

رضا دهکی

دیروز انتخابات هیئت رئیسه ۱۱ کمیسیون تخصصی مجلس یازدهم در سال اول فعالیت‌شان برگزار شد.
با برگزاری انتخابات هیئت رئیسه ۱۱ کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی اعضای هیئت رئیسه آن‌ها در سال اول فعالیت‌شان مشخص شد. هیئت رئیسه دو کمیسیون فرهنگی و قضائی و حقوقی مجلس یازدهم نیز بعد از تعیین ترکیب آنها، هفته آینده و بعد از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه‌شان تعیین می‌شود.
در اولین جلسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سید جواد ساداتی‌نژاد، نماینده مردم کاشان در مجلس به عنوان رئیس کمیسیون، جلال محمودزاده، نماینده مردم مهاباد به عنوان نایب رئیس اول و محمدجواد عسکری به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب شدند. همچنین احد آزادی‌خواه و سید صادق طباطبایی‌نژاد به عنوان دبیر اول و دبیر دوم و معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار به عنوان سخنگوی کمیسیون انتخاب شدند.
اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز در اولین جلسه این کمیسیون انتخاب شدند. مهدی عیسی‌زاده، نماینده مردم میاندوآب در مجلس به عنوان رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم انتخاب شد. همچنین ولی اسماعیلی و عباس گودرزی نیز به عنوان نواب اول و دوم رئیس کمیسیون انتخاب شدند. حسین حاتمی نماینده کلیبر و اردشیر مطهری نماینده گرمسار نیز به عنوان دبر و علی بابایی کارنامی، نماینده ساری نیز سخنگوی این کمیسیون خواهند بود.
همچنین حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری نماینده قم به عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انتخاب شد. عباس مقتدایی و شهریار حیدری نمایندگان اصفهان و قصرشیرین نیز به عنوان نواب اول و دوم و ابوالفضل عموئی نماینده تهران به عنوان سخنگوی کمیسیون انتخاب شدند. یعقوب رضازاده نماینده سلماس و علی علیزاده نماینده مراغه نیز به عنوان دبیران کمیسیون فعالیت خواهند کرد.
فریدون عباسی دوانی نماینده کازرون در مجلس یازدهم هم با رای اعضای کمیسیون انرژی مجلس برای مدت یک سال به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب شد. موسی احمدی نماینده کنگان و عسلویه به عنوان نایب رئیس اول و احمد مرادی نماینده بندرعباس به عنوان نایب رئیس دوم کمیسیون انتخاب شدند. مالک شریعتی نماینده تهران نیز با نظر اعضای کمیسیون به عنوان سخنگوی کمیسیون انتخاب شد و هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر به عنوان دبیر اول و عبدالعلی رحیمی نماینده مردم سروستان به عنوان دبیر دوم کمیسیون انرژی انتخاب شدند.
اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز علیرضا منادی سفیدان نماینده تبریز را به عنوان رییس، محمد وحیدی نماینده بجنورد و سید محمد مولوی نماینده آبادان به عنوان نواب اول و دوم، احمد حسین فلاحی نماینده همدان به عنوان سخنگوی کمیسیون و شیوا قاسمی پور نماینده مریوان و حسین حق‌وردی نماینده شهریار نیز به عنوان دبیران کمیسیون انتخاب کردند.
در کمیسیون بهداشت و درمان نیز حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان به عنوان رئیس، علی اصغر باقرزاده نماینده بابلسر و سید محمد پاک مهر نماینده بجنورد به عنوان نواب اول و دوم، زهرا شیخی نماینده اصفهان به عنوان سخنگو و فاطمه محمد بیگی و محسن فتحی نیز به عنوان دبیران اول و دوم کمیسیون انتخاب شدند.
همچنین با رای اعضای کمیسیون عمران محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم جهرم به عنوان رییس کمیسیون انتخاب شد. به علاوه منصور آرامی و صدیف بدری نمایندگان بندرعباس و اردبیل به عنوان نایب رئیس اول و دوم، سید البرز حسینی نماینده خدابنده به عنوان سخنگوی کمیسیون و احمد جباری و آرا شاوردیان به عنوان دبیران کمیسیون برای مدت یک سال انتخاب شدند.
در کمیسیون برنامه و بودجه هم حمیدرضا حاجی بابایی نماینده همدان به عنوان رئیس، محمد خدابخشی و محمدرضا میرتاج‌الدینی به عنوان نایب رئیس اول و دوم و کرمی و زره‌تن لهونی به عنوان دبیران کمیسیون برنامه و بودجه انتخاب شدند. اعضای‌ کمیسیون برنامه و بودجه، محمدمهدی مفتح را نیز به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب‌ کردند.
همچنین از سوی اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها محمدصالح جوکار نماینده یزد به عنوان رئیس، حسین بامیری نماینده لردگان و محمدحسن آصفری نماینده اراک به عنوان نواب اول و دوم، علی حدادی نماینده ساوجبلاغ و طالقان نیز به عنوان سخنگو و فاطمه مقصودی نماینده بروجرد و حسین خسروی نماینده بیرجند نیز به عنوان دبیران اول و دوم انتخاب شدند.
در جلسه کمیسیون اقتصادی نیز محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان به عنوان رییس این کمیسیون انتخاب شد و سید احسان خاندوزی و سیدکاظم موسوی به عنوان نواب رییس اول و دوم، مهدی طغیانی به عنوان سخنگو و  انور حبیب‌زاده و سید غنی نظری به عنوان دبیران اول و دوم برگزیده شدند.
در کمیسیون عمران هم عزت‫الله اکبری تالارپشتی نماینده تهران رئیس شد، سید احمد رسولی نژاد و علی جدی به عنوان نواب رئیس انتخاب شدند، حجت‫الله فیروزی سخنگو خواهد بود و مصطفی رضا حسینی و بهزاد رحیمی دبیران کمیسیون در سال اول هستند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام