سرمقاله

نمود شکاف گفتمانی در دناپلاس

ژوبین صفاری

رئیس کمیته ملی المپیک از رونمایی تندیس قهرمانان و مدال آوران ورزش ایران در بازیهای المپیک و پارالمپیک ادوار گذشته خبر داد.
به گزارش مهر، سیدرضا صالحی امیری در مراسم افتتاح تالار مشاهیر ورزش ایران که صبح امروز سه شنبه برگزار شد، گفت: امروز در این مکان حاضر شدیم تا به نسل جدید یادآوری کنیم که اگر می درخشیم به خاطر حضور انسان های بزرگی است که در این جغرافیا درخشیدند.
وی ادامه داد: تولد حضرت معصومه است و ما به اهل بیت افتخار می‫کنیم. به علاوه روز المپیک است. امروز از کسی یاد می‌کنم که تمام عمر خود را برای ورزش گذاشت و از وی تقدیر می‌کنم.
وی در ادامه از حمایت‫های حناچی و وزیر ورزش برای افتتاح تالار مشاهیر تقدیر کرد.
صالحی امیری درمورد اهمیت افتتاح تالار مشاهیر خاطرنشان کرد: این فلسفه است که گسست فرهنگی در جامعه داریم و اگر به فکر رفع آن نباشیم به گسل تبدیل می‫شود و نسل جدید ریشه‫های خود را نمی‫شناسند.
سیدرضا صالحی امیری ادامه داد: به علاوه بحث هویت سازی اهمیت دارد و هویت چسب بقای یک ملت است. هویت ریشه‫های بنیادی بقای یک جامعه است. اگر کسی می‫خواهد ریشه‌ها و تبار ورزش ایران را بشناسد باید به این مکان بیاید. این مکان کالبدی خشک و بی روح نیست بلکه داری معرفت انسان هایی است که با عرق خود این ملت را شاد کردند.
رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: تا فروردین ۱۴۰۰ حدود ۶۸ تندیس رونمایی می‫شود که ۵۶ المپین و ۱۲ پارالمپین‌ خواهد بود. وی در‫خصوص برگزار شدن یا نشدن بازی‫های المپیک گفت: آنچه تا دیروز قطعیت دارد برگزاری المپیک در ۳ مرداد ۱۴۰۰ در توکیو است. هیچ دلیل خاصی برای عدم برگزاری نیست. رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: اگر کرونا تشدید شود حتی بیشتر از موج اول و دارویی هم کشف نشود، ممکن است شکل برگزاری را با رعایت پروتکل ها تغییر دهند مثلا بدون حضور تماشاگر.
وی در مورد موضوع مرتبط با استخدام قهرمانان ورزشی نیز گفت: دولت مصوبه ای در این خصوص دارد که پیگیری با وزارت است با فراز و نشیب در حال پیگیری است برخی دستگاه ها تمکین کردند ولی برخی نه. با استخدام تعدادی از قهرمانان المپیک و جهان و آسیا نسل جدیدی را شناسایی می کنیم برنامه دارسم تا انها را جذب و آموزش دقیق ببینتد و نسل آینده کمیته باشند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام