سرمقاله

جدال برجامی در شورای امنیت

محمدرضا ستاری

اصفهان –بهمن راعی : شهردار بهارستان گفت: با اجرای پروژه های شهرداری بهارستان در سال گذشته و امسال، ۲۱۰ فرصت شغلی در بهارستان ایجاد شده و اجرای این پروژه ها به نوعی درآمد پایدار برای شهر است.
داود بحیرایی در نشست مطبوعاتی باخبرنگاران اظهار کرد: حدود ۲۳ پروژه عمرانی در شهر بهارستان داریم که شاخص ترین آن باغ بانوان است که تا امروز ۸۰ درصد پیشرفت دارد.
وی افزود: از دیگر پروژه های عمرانی شهرداری بهارستان می توان به اجرای فاز یک فرهنگسرای خیابان ایثار اشاره کرد که در حال تکمیل است، همچنین عملیات روکش آسفالت خیابان ولیعصر و لکه گیری های سطح شهر در فاز یک که جزو تعهدات شهرداری است انجام شد و فاز دو و سه نیز به درخواست شورای شهر و شهروندان را شروع کردیم.
شهردار بهارستان به احداث پارکینگ در دو نقطه شلوغ خیابان ولیعصر و الفت با ۱۱۰ واحد پارکینگ اشاره کرد و گفت: پیاده رو سازی و فضای سبز مناسب شهری در حال اجراست و تالار نور نیز تا دو ماه آینده تکمیل و بهره برداری می شود.
وی از بازسازی کامل ساختمان شورای شهر بهارستان خبر داد و خاطرنشان کرد: درصدد بهره برداری از سومین ساختمان آتش نشانی در بهارستان هستیم.
بحیرایی بیان کرد: در حوزه شهرسازی امسال تا ابتدای تیر ۹۲ پروانه ساختمانی تایید شد، درحالی که صدور پروانه در مدت مشابه سال قبل ۶۵ پروانه بوده است.
وی با بیان اینکه در مورد پرونده های کمیسیون ماده صد، جلسات به صورت مرتب برگزار می شد، اما به خاطر شیوع کرونا جلسات برگزار نشد و یا کمتر برگزار شد، ادامه داد: مکاتبه با شرکت عمران بهارستان داشتیم تا زمین های مناسب جهت احداث پارکینگ را معرفی کند.
شهردار بهارستان به اجرای ۲۳ پروژه نورپردازی شهر اشاره کرد و افزود: اجرای دیوار نگاره ها در شهر بهارستان که کمتر کار شده بود، بهسازی دیواره های قدیمی، خرید و نصب مبلمان شهری، نصب آب نما، نصب المان ها و نورپردازی، نصب تابلوهای ترافیکی و چراغ های راهنمایی و رانندگی که آسیب دیده بود از دیگر اقدامات شهرداری بهارستان است.
وی از اضافه شدن ۱۲ هکتار فضای سبز به فضای سبز بهارستان خبر داد و گفت: از شهروندان درخواست می کنیم در منازل خود هم درخت بکارند چون این کار بهترین کمک برای توسعه سرانه فضای سبز شهر است.
بحیرایی در مورد سگ های ولگرد در شهر بهارستان نیز اعلام کرد: برای مقابله با معضل سگ های ولگرد، پیمانکاری داریم که این سگ ها را زنده گیری و در محلی نگهداری و عقیم و سپس پلاک گذاری می کند و دوباره رها می کند.
شهردار بهارستان با اشاره به برگزاری جلسات مختلف برای پروژه های مشارکتی و سرمایه گذاری شهر، گفت: هم اکنون ۷ پروژه شاخص داریم و سال قبل دو پروژه به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه بازار روز فدک در مرحله صدور پروانه است و در صورت اجرا مشابه بازارهای کوثر در اصفهان خواهد بود، افزود: تسویه پساب برای فضای سبز شهر بهارستان نیز در حال بررسی است و با انتخاب پیمانکار اجرایی می شود.
وی رقم بودجه سال گذشته شهرداری بهارستان را ۶۲ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بودجه امسال شهرداری بهارستان  ۹۶ میلیارد و ۴۰۰ میلون تومان است که ۶۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته برای آن پیش بینی شده است.
شهردار بهارستان با اشاره به اینکه در حوزه نیروی انسانی ۲۵ نفر از سیستم شهرداری بهارستان به دلیل بازنشستگی، پایان ماموریت و یا دلایل دیگر رفته اند، گفت: توانسته ایم ۶ نفر مامور به خدمت بگیریم ولی همچنان ۱۹ نفر کمتر از تعدادی است که از سیستم خارج شده اند.
وی با تاکید براینکه نیروی مازاد در شهرداری بهارستان نداریم، تصریح کرد: تعداد نیروها حدود نصف چارت سازمانی است.
وی همچنین از برطرف شدن مشکلات برای احداث سینمای شهر بهارستان خبر داد و گفت: گرچه ادعاهایی مطرح شده ولی تاکنون هیچ شهروندی به ما اعلام نکرده که اجاره ای به اداره کل اوقاف و امور خیریه به خاطر وقفی بودن ملک اش می دهد.
در ادامه عضو شورای اسلامی شهر بهارستان درخصوص نبود بیمارستان در شهر بهارستان گفت: احداث بیمارستان نیاز به ملک دارد که شرکت عمران بهارستان بارها گفته تحویل می دهد، برای پروانه هم همه اعضای شورای شهر موافق اند که به صورت رایگان صادر شود، اما برای احداث و تجهیز بیمارستان وزارت بهداشت مکلف است وارد شود.
محمد ابراهیمی ، یکی از مهمترین نیازهای شهر بهارستان را آرامستان عنوان کرد و افزود: در طرح جامع شهر یک قطعه زمین برای ایجاد ارامستان پیش بینی شده بود؛ این درحالی است که احداث آرامستان اصول و ضوابطی دارد که باید درنظر گرفته شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام