سرمقاله

جدال برجامی در شورای امنیت

محمدرضا ستاری

مدیرعامل شرکت گسترش صنایع ومعادن ماهان به مناسبت روز صنعت و معدن گفت: توسعه رفتارهای تولیدگرایانه وایجاد زیرساخت های مناسب ازعوامل اصلی تحقق جهش تولید هستند.
صادق جاهدخطیبی خاطرنشان ساخت: امروز مدیران و سیاستگذاران اقتصاد کشور باید به این مهم که اصلی‫ترین خواست رهبر معظم انقلاب اسلامی است، توجه کامل داشته باشند و برنامه‫ریزی‫ها به گونه‫ای باشد که فضا برای تولید بیشتر و کارآفرینی مهیا شود.
وی همچنین بر ضرورت حذف رفتارهای ضد کارآفرینی و ضد تولید در محیط کار تاکید کرد و افزود: تحقق جهش تولید دربخش صنعت ومعدن زمانی حاصل می شود که شرایط فعالیت بخودی خود از سوی تصمیم گیران فراهم شده باشد و موانع پیش روی کارآفرینان برداشته شود.
جاهد طیبی ادامه داد: اکنون موانع مهمی بر سر راه توسعه و کارآفرینی وجود دارد که مهم‫ترین آن نداشتن شناخت از منابع داخلی و فرصت‫های آماده است. به عنوان مثال ایران یکی از 15 کشور جهان به لحاظ دارا بودن ذخایر غنی و متنوع‫ترین منابع معدنی است اما به دلیل برخی ناهماهنگی‫ها و بعضا سوء‫مدیریت، از این منابع خدادادی به خوبی استفاده نشده است.
وی تصریح کرد: تا زمانی که مولفه‫های مهم و اصیل در اقتصاد و صنعت که همانا فرصت‫سازی، تببین مسیر برای تولید و کارآفرینی، ایجاد انگیزه در کارآفرینان، استفاده بهینه از منابع و... محقق نشود، تحقق شعار امسال به خوبی محقق نخواهد شد و این فرصت متعالی از بین خواهد رفت.
هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان (سهامی عام) به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری گروه مالی گردشگری، باهدف سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و پروژه‌های تخصصی حوزه صنعت و معدن کشور تاسیس شده است.
دهم تیرماه در تقویم کشور به نام روز صنعت و معدن نامگذاری شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام