سرمقاله

جشن زودهنگام بایدن یا رقابت شدید انتخاباتی؟!

محمد یوسفی آرامش

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از کاهش ۱۰۰ هزار نفری مسافران مترو درپی اعمال محدودیت‌ها در تهران خبر داد.
به گزارش ایلنا، فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درخصوص تعداد مسافران مترو پس از اعمال محدودیت در تهران با بیان اینکه مترو با حداکثر توان در حال کار است، گفت: مترو از زمان شیوع کرونا بدون وقفه به فعالیت خود ادامه داده است و پس از اعمال محدودیت‌ها طی هفته‌های اخیر با ۸۰۰ هزار مسافر مشغول به فعالیت است. دورکاری کارمندان باعث شد تا در حدود ۱۰۰ هزار نفر از تعداد مسافران مترو کم شوند.
وی با ابراز رضایت نسبت به استفاده شهروندان از ماسک در مترو اظهار کرد: تقریبا همه مسافران از ماسک استفاده می‌کنند و این اتفاق خوبی است. ما نیز ضدعفونی مترو را به طور مرتب و براساس پروتکل‌های بهداشتی انجام میده‌یم و اعتراض و شکایت در این مدت خیلی کمتر شده است و امیدوارم در همین سطح بماند.
نوبخت در پاسخ به این سوال که در چه زمینه‌ای شکایت در مترو کاهش داشته است، گفت: پیش از این بابت اجرای فاصله اجتماعی نارضایتی وجود داشت و اکنون ما مامورانی را به قطارها اعزام می‌کنیم تا وضعیت را بررسی کنند. در برخی واگن ها آقایان وارد کابین بانوان می‌شوند که این مسئله نارضایتی‌هایی را به همراه دارد و ماموران ما که در ایستگاه‌ها حضور دارند آنها را از قطار پیاده می‌کنند، چرا که برخی آقایان حریمی که برای بانوان تعریف شده است را رعایت نمی‌کنند و ما پیوسته بر روی این موارد در مترو کار می‌کنیم.
نوبخت با بیان اینکه شرکت متروی تهران تمام تلاش خود را می‌کند تا قطارها را سرپا نگه دارد، گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا مردم با رضایت بیشتری از مترو استفاده کنند. البته کمترشدن تعداد مسافران رضایت شهروندان را به همراه داشته است.
او در پاسخ به این سوال که راهبرهای قطار و نیروهای خدماتی و کارمندان مترو نیز می‌توانند از شرایط دورکاری استفاده کنند یا خیر گفت: همه می‌توانند دورکار شوند. هرکسی که تقاضا دهد و سازمان تشخیص بدهد می‌تواند از دورکاری استفاده کند. همچنین اگر در مکانی ببینیم آمار ابتلا افزایش پیدا می‌کند، آنها را دورکار می‌کنیم.‌ تمامی رده‌های سازمانی می‌توانند تقاضای دورکاری بدهند و مسئولان با نوبت‌بندی برای تمامی رده‌های سازمانی در مترو شرایط دورکاری را فراهم می‌کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام