سرمقاله

جشن زودهنگام بایدن یا رقابت شدید انتخاباتی؟!

محمد یوسفی آرامش

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا از اجرای مرحله اول طرح عملیاتی مبارزه با سرقت منازل خبر داد و گفت: کشفیات سرقت در این مرحله از طرح، نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.
به گزارش ایلنا، سرهنگ رضا موذن با اشاره به هدفگذاری پلیس آگاهی ناجا برای تشدید مبارزه با سرقت اظهار کرد: مرحله اول طرح عملیاتی مبارزه با سرقت منزل با هدف شناسایی و دستگیری سارقان حرفه‌ای و خریداران اموال مسروقه و ارتقای ضریب احساس امنیت اجتماعی در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد و کشفیات سرقت در این مرحله از طرح، نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا افزود: بیش از ۵۰ درصد از سرقت‌های منزل در مراکز استان‌ها و کلانشهرها به وقوع می‌پیوندد و در این بین، سرقت طلا و ارز توسط سارقان حرفه‌ای، فراوانی بیشتری نسبت به سایر اموال دارد.
موذن با بیان اینکه سرقت از منزل به جهت داشتن برخی ویژگی‌ها همواره در کانون توجه سارقان بوده است، خاطرنشان کرد: کم‌توجهی مالباختگان به نگهداری صحیح اموال با ارزش (طلا، جواهر، وجوه نقد، سکه و...) در منزل به جای سپردن آن‌ها به صندوق امانات، بی‌توجهی به نکات ایمنی مانند نصب سیستم‌های هشدار‌دهنده و دوربین‌های مداربسته، بی‌توجهی به تردد ساکنان و عدم اطمینان از بسته بودن درهای ورودی و پارکینگ‌ها و... را می‌توان از جمله عوامل گرایش سارقان به سرقت از منازل نام برد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام