سرمقاله

پول‌سوزی به قیمت از دست رفتن اعتماد مردم

ژوبین صفاری

فردی که در قبرستان «ابن بابویه» شهرری به عنوان فروشنده قبر، مبالغ هنگفتی را از مردم دریافت ‌کرده بود، شناسایی و از ادامه فعالیت بازداشته شد.
به گزارش ایرنا، این فرد هیچ سمتی در اوقاف و امور خیریه نداشته و در کنار کارش که اجاره دادن میز و صندلی، باند و بلندگو بوده، به فروش غیرقانونی قبر نیز اقدام کرده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ضمن تایید شناسایی این فرد می‌گوید: این شخص درمورد تعرفه حق‌الدفن پرداختی خانواده متوفیان وارد عمل شده و مبالغی را به صورت دلخواه دریافت می‌کرده در حالی که او هیچ سمتی در اوقاف نداشته است. به گفته حجت‌الاسلام مرتضی صادقی این فرد در منطقه «ابن بابویه» فقط میز و صندلی، باند و بلندگو اجاره می‌داد و با توجه به نوع کارش و تماسی که با خانواده متوفیان داشت، از آنان پول دریافت می‌کرد. «اوقاف شهرستان ری بعد از مدتی متوجه اخلال‌گری و اقدامات متخلفانه این فرد شده است؛ فردی که از مردم چندین برابر مصوبه و تعرفه اوقاف پول دریافت کرده است». وی خاطر نشان کرد: تاکنون ۲ خانواده مدعی شده‌اند که این فرد برای دفن اموات‌شان از آنان هزینه‌های گزافی را دریافت کرده و قرار شده است تا هفته آینده شاکیان برای شکایت اقدام کنند. دادستان شهرری نیز از پیگیری پرونده وی خبر داد و گفت: از شهروندانی که در زمینه خرید قبر به فرد خاطی مبالغی را پرداخت کرده‌اند، تقاضا داریم جهت پیگیری تخلف این شخص به دادستانی ری مراجع کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام